Вагітність: вибираємо пологовий будинок.

Вагітній жінці хочеться, щоб малюк з'явився на світ в найкомфортніших умовах. Тому відповідальні майбутні мами починають вибирати пологовий будинок заздалегідь, вивчаючи відгуки в інтернеті і зустрічаючись з лікарями.

Вибір пологового будинку: що в пріоритеті

Молоді недосвідчені майбутні мами думають, що головне в пологовому будинку - окрема палата і смачна їжа. Це важливо, але ще важливіше звернути увагу на склад лікарів, які приймають пологи. Саме від акушера-гінеколога, медсестри і анестезіолога залежить, наскільки легко і швидко ви впораєтеся з появою малюка на світ. Тому, в першу чергу, вибирати потрібно лікарів, а не пологовий будинок.
Якщо вам призначено кесарів розтин за показаннями, в пологовий будинок потрібно буде приїхати до певної дати. Найчастіше лікарі призначають операцію на тиждень-півтора раніше передбачуваної дати пологів.
На другому місці - медичне оснащення пологового блоку і дитячого відділення. Заздалегідь потрібно поцікавитися, подивившись інформацію на офіційному сайті пологового будинку, чи є дитяча реанімація, сучасні бокси для виходжування немовлят і т.д. На третьому місці за важливістю - палати для породіль та їх обладнання. Тут головне не наявність телевізора, а сучасні комфортні ліжка. Тому що основний час мама і дитина проводять на них. Краще, якщо вони будуть досить широкими і пружними. Крім того, породіллі і малюкові буде комфортніше, якщо душ і туалет будуть індивідуальні, або для користування невеликого блоку з двох палат. Тоді не буде черги в туалет і ванну кімнату, не доведеться турбуватися про гігієну приміщення і т.д. Їдальня в пологових будинках зазвичай не радує вишуканістю їжі. Але все, що потрібно для повноцінного харчування, там є - молочні каші з ранку, суп і друге - на обід, крупи з м'ясом або рибою - на вечерю. Цього достатньо, щоб протриматися п'ять-десять днів у пологовому будинку, а потім відправитися на улюблену кухню, готувати делікатеси.
Заздалегідь приготуйте пакети з речами для пологового будинку. Підпишіть їх, щоб знати, який брати з собою відразу, який - привезти в пологовий будинок, а що залишити на виписку.

Коли вибирати пологовий будинок

Пологовий будинок краще почати вибирати ще до вагітності. По-перше, у вас буде достатньо часу, щоб розглянути всі пропозиції. По-друге, ви зможете визначитися, чи хочете ви народжувати платно чи ні. Якщо перше - можна укласти заздалегідь контракт на ведення вагітності. Тоді фахівці пологового будинку зможуть познайомитися з вами ще до пологів, будуть відстежувати ваш стан і здоров'я малюка і зможуть максимально відповідально підійти до появи дитини на світ. При безкоштовних пологах ви також можете познайомитися з лікарями заздалегідь. Зараз при багатьох пологових будинках організовуються консультації, де працюють діючі акушери-гінекологи. Ви можете звернутися до них і задати всі запитання.