Фруктові кислоти та їх властивості.

Найчастіше термін «фруктові кислоти» можна зустріти в косметології. Вони знайшли вельми ефективне застосування при виробництві кремів і емульсій, які мають лікувальні властивості.

Фруктові кислоти: поняття та різновиди

Фруктові кислоти - це альфа-гідроксикислоти (скорочено АНА), речовини природного походження. Існує різні види фруктових кислот: молочна, винна, яблучна, гліколева, лимонна, саліцилова і інші. Фруктові кислоти отримують з ягід, фруктів, молока і сахара.Напрімер, молочна кислота міститься в кисломолочних продуктах, чорниці, винограді, яблуках, томатному соку. А лимонна кислота присутня практично у всіх видах цитрусових.
Більшість фруктів багате яблучної кислотою. Крему, до складу яких вона входить, відмінно зволожують шкіру. Застосовується в медицині, косметології та кулінарії.

Корисні властивості фруктових кислот

Фруктові кислоти - відмінні допоміжні речовини, стимулюючі фібробласти шкірного покриву і впливають на його регенерацію. Вони працюють зі шкірою відразу на трьох рівнях - клітинному, молекулярному і тканинному. Кислоти мають протизапальну і антиоксидантну дію на шкіру, згладжують дрібні (неглибокі) зморшки, зволожують шкіру. Вони добре відлущують відмерлі клітини з поверхні шкіри, надаючи їй свіжий вигляд і покращуючи колір обличчя. Кожна з фруктових кислот має свої корисні властивості. Молочна кислота володіє прекрасним зволожуючим і отшелушивающим дією. Гліколева кислота має найбільш дрібну молекулу, тому досить легко проникає через епідермальний бар'єр і бере участь у виробленні колагену першого і третього типів. Це основна складова сучасних АНА пілінгів, часто застосовується для лікування гіперпігментації шкіри. Мигдалеву кислоту отримують з плодів гіркого мигдалю. Вона є природним антибіотиком, тому застосовується в професійних пілінгах і засобах для домашнього догляду за проблемною шкірою.
Фруктові кислоти містяться в косметиці в різних концентраціях. Коли використовується висока концентрація AHA, косметичну процедуру повинен проводити фахівець, але не частіше, ніж раз на три-шість тижнів.
Винна або тартаровая кислота має освітлюючий і зволожуючий ефект при впливі на шкіру. Лимонна кислота крім своїх бактерицидних і антиоксидантних властивостей добре відбілює шкіру. У загальній композиції фруктові кислоти підсилюють ефективність один одного. Але пам'ятайте, що АНА - це досить сильні речовини, тому, перед використанням косметики з фруктовими кислотами у складі, необхідно зробити тест на алергічні реакції.