Озонотерапія при вагітності.

Озон порівняно недавно увійшов у повсякденне життя, відмінно зарекомендував себе в побуті, косметології, сільському господарстві та медицині. І хоча на сьогоднішній день мало наукових досліджень, які підтверджують лікувальний вплив озону на організм людини, його потужну антибактеріальну властивість незаперечно.
Внутрішньовенна озонотерапія - один із способів лікування озоном. При цьому венозна кров, взята у пацієнта (5-200 мл, в залежності від діагнозу), насичується киснем і озоном і вливається назад. Ця процедура називається аутогемотерапия, вона може бути основним видом лікування або додатковим.

Унікальність озону

Вчені довели, що озон в малих дозах має протизапальну і імуномодулюючу дію. Він перешкоджає розмноженню бактерій і вірусів. Завдяки своїй активності відмінно здійснює антиоксидантну (протиокислювальну) захист і підсилює мікрогемодінамікі.
Однак газ аж ніяк не безпечний, озон токсичний, а тому його ніколи не використовують у чистому вигляді.
Майже два десятиліття шведські та італійські дослідники ставили експерименти з озоном, є свідчення, що частина з них проводилась на добровольцях. Ефект від газу був очевидний, але офіційна медицина не поспішала вписувати його в ряди лікарських препаратів, а тому застосовувався озон лише в нетрадиційних методах лікування, нерідко рятуючи пари від безпліддя. Звичайно, не завжди професійно грамотно. Вперше озон як ліки застосували при лікуванні опікової хвороби, бронхіальній астмі, його активно стали прописувати часто застуджується людям. Ефект перевершив очікування і сьогодні цей нестабільний газ успішно застосовується в медицині і косметології.

Озонотерапия як така

Озонотерапия часто використовується як один з альтернативних методів лікування різних ускладнень при вагітності. Відповідно, жінки з нормальним протіканням вагітності її не потребують. Їх контакт з озоном цілком може задовольнитися побутовим озонатором повітря і води.Озонотерапія часто показана жінкам, які перебувають на грані мимовільного переривання вагітності (викидня), а також тим, хто мав проблеми з зачаттям. В результаті цієї лікувальної процедури відбувається зокрема поліпшення кровотоку в плаценті і зміцнення плода. Процедура також ефективна при слабкій пологовій діяльності, забезпечуючи своєчасну доставку кисню до плоду.
Як потужний природний антисептик, озон - незамінна складова в комплексному зміцненні імунітету.
Завдяки антиоксидантним властивостям озону спостерігається позитивна динаміка при гестозах (ускладненнях у роботі органів і систем вагітної жінки, в результаті генералізованого спазму судин) .Озонотерапія допоможе майбутній мамі підтримати роботу нирок, печінки і серцево-судинної системи. Її призначають і при загостренні різних хронічних захворювань під час вагітності, в тому числі жіночої репродуктивної системи, таких як рецидивирующая ерозія, запалення придатків, ендометрит і деякі вірусні інфекції. Нерідкі випадки значного зниження больових симптомів в області хребетного стовпа у вагітних.

Безпечні процедури

Зазвичай лікар призначає курсове лікування озонотерапією. Внутрішньовенні крапельниці можуть бути двічі в день: вранці і ввечері. Вся процедура займає не більше півгодини, проте після введення фізрозчину, збагаченого озоном, жінці рекомендується трохи полежати. А от від поїздок за кермом після крапельниць потрібно буде відмовитися, хоч і вважається, що озон не робить впливу на реакції паціенток.Обратіте увагу, багато пацієнток вже після першої процедури помічають зрослу активність і зниження «синдрому хронічної втоми», але це зовсім не означає , що вагітна жінка повинна перестати себе берегти і включатися в активне життя, як і колись. Озон з його імунологічними властивостями в даному випадку призначений для плода, а тому, навіть не дивлячись на відчуття «всесильність», потрібно дотримуватися розпорядку дня і не відмовлятися від обідньої сна.Одін курс розрахований на прийом 5 крапельниць, після робиться досить тривала перерва, адже озон дає стійкий оздоровчий ефект. Загальна кількість процедур за час вагітності, як правило, не перевищує 10.

Протипоказання при озонотерапії

Пацієнтки, що страждають на гемофілію, внутрішніми кровотечами різного роду або деякими порушеннями в роботі головного мозку, повинні відмовитися від застосування озонотерапії. Лікар, який призначає дану процедуру, зобов'язаний попередити пацієнтку про можливу алергічної реакції на озон (алергія проявиться в перші ж години після введення препарату) .До того ж, озонотерапія протипоказана тим жінкам, які страждають від судом. Тому не приховуйте від лікаря тривожні симптоми і не посилюйте своє становище, замість «живлющої процедури» з озоном доктор порадить не менш ефективні методи лікування та профілактики, не мають побічних ефектів як озон. Уважно поставтеся до вибору клініки, оцініть рівень підготовки фахівців і дотримання санітарно-гігієнічних норм, можливість надання екстреної допомоги, в разі анафілактичного шоку, ознайомтеся з відгуками клієнтів. Зверніть увагу, що провідні центри, які надають послуги озонотерапії знаходяться в Підмосков'ї, Мінську, Воронежі, Єкатеринбурзі і на Алтаї.