Стеля у ванній: кращі рішення.

Стеля у ванній кімнаті обов'язково повинен бути вологостійким. Чим менше за розміром це приміщення, тим серйозніше слід поставитися до цієї вимоги. Однак це не проблема: на сьогоднішній день на ринку існує великий вибір вологостійких оздоблювальних матеріалів. Отже, про те, які рішення найкраще підходять для стелі у ванній.

Натяжна стеля у ванній

Натяжна стеля - одне з найкращих рішень для ванної кімнати. По-перше, він гладкий і рівний, має ефектний і благородний вигляд. По-друге, така стеля може бути відбиваючим, глянсовим, що робить приміщення світліше і зорово просторіше. По-третє, оскільки він зроблений з вологостійкого матеріалу, затоплення зверху він не боїться. Натяжна стеля можна зробити будь-якого кольору, насичено-яскравим або різнобарвним. Колір полотна довгий час не потьмяніє. Мити таку стелю досить легко. Служить він довгий час. Однак натяжна стеля має недолік - він може порватися. В цьому випадку без допомоги фахівців вам не обойтісь.Кроме того, світлий натяжна стеля може з часом пожовтіти, особливо поряд зі світильниками. Відмити його буде складно, а пофарбувати не вийде, тому доведеться його міняти. Натяжна стеля має досить високу вартість. Але, враховуючи його переваги, такі витрати будуть виправдані.

Фарбування базового стелі

Фарбування фарбою або побілка дозволяють привести ванну кімнату в акуратний вигляд з мінімальними затратами. За вартістю фарбований стеля буде дешевше, ніж інші рішення. Це найбільш оптимальний варіант, якщо на проведення ремонту у ванній у вас виділений дуже скромний бюджет. Однак у цього варіанту є деякі недоліки. Якщо базовий стеля не дуже хороший, вам доведеться його підготувати до фарбування, а це пов'язано з додатковими витратами. Умовний мінус даного варіанту: не вийде приховати комунікації, якщо вони проходять під стелею. Водоемульсійна фарба здатна вбирати бруд, і стеля може з часом темніти.
Якщо ви віддаєте перевагу креативні рішення, ви можете використовувати фарбу 2 або 3 кольорів, скомбінувавши їх в горосі, смужці, абстрактних фігурах. Тоді стеля у ванній кімнаті вийде життєрадісним і веселим.
У ванній кімнаті через її підвищеної вологості термін служби фарбованого стелі істотно знижується. Якщо у ваших сусідів зверху раптом трапиться витік води, така стеля відновити не вийде. Його заміна зажадає вкладення додаткових коштів і займе певний час. Втім, оновити така стеля шляхом свіжої фарбування буде не дуже складно. Усі матеріали при створенні фарбованого стелі обов'язково повинні бути вологостійкими, включаючи гідроізоляційну ґрунтовку, шпаклівку і фарбу. Для стелі у ванній кімнаті рекомендується використовувати акрилові фарби на водній основі. Фарбу можна колерувати і в результаті отримати гладкий, рівний і красивий стелю потрібного вам кольору.

Рейковий стеля

Рейкові стелі - це одна з різновидів підвісних конструкцій. Як облицювання для каркаса застосовуються довгі планки (панелі, рейки). Найчастіше такі стелі виготовляються з пластика, сталі і алюмінія.Реечние стелі теж виготовляються з вологостійкого матеріалу. Він має відбивну поверхню, а тому вони можуть виглядати як дзеркальні. В експлуатації вони дуже зручні, в разі потреби їх можна легко замінити. Така стеля володіє дуже легким вагою і він нескладний в монтажі. Ще одна безсумнівна перевага рейкової стелі - доступна цена.Етот вид стелі був в моді кілька років тому, але на сьогоднішній день його популярність знизилася. Причина - не зовсім домашній і не дуже затишний вигляд. Для деяких стилів інтер'єру це рішення цілком доречно, однак не в кожній ванній кімнаті така стеля стане виглядати гармонійно.

Дзеркальна стеля

Дзеркальна стеля також буде відмінним варіантом для ванної. У нього є багато переваг: легкість в монтажі, вологостійкість, естетичність і прекрасний зовнішній вигляд, функціональність, різноманітність стилів. Його можна монтувати при наявності поглиблень і нерівностей на поверхні базової стелі.
Дзеркальні стелі мають різноманітну палітру відтінків: бірюзові, рожеві, сталеві, малахітові, бронзові і т.д.
Крім того, він довго зберігає свій первинний вигляд. Сучасні дзеркала добре переносять тісний контакт з вологою. Візуальне розширення простору невеликої ванної кімнати - важлива особливість дзеркального стелі в інтер'єрі. Замість справжніх дзеркальних полотен можна застосовувати ПВХ або металеві плити з відбиваючим ефектом, хоча їх зовнішній вигляд не настільки еффектен.Зеркальний стеля - рішення також не з дешевих. Та й утримувати його в ідеальній чистоті не так просто. Адже дзеркало слід не просто мити, очищаючи від жиру і пилу, але і натирати його до блиску. Якщо стеля досить високий, турбота про його бездоганному зовнішньому вигляді може супроводжуватися деякими трудностямі.Вибірая один з варіантів, необхідно врахувати стан базового стелі, особливості приміщення, бажаний дизайн ванної кімнати і свої фінансові можливості.