Плиткові роботи: види плитки, вартість.

Плитка - дуже популярний матеріал для обробки при ремонті квартири. І цьому є кілька причин. По-перше, вона довговічна. По-друге, зручна у догляді. По-третє, плитка досить красива, і з неї можна викласти оригінальні композиції. Природно, що видів плитки сьогодні дуже і дуже багато. Вибрати можна будь-яку, яка тільки виявиться до душі. Вартість робіт також може різнитися залежно від типу кахлю, місця його розташування і т.д.
Розрахувати вартість плиткових робіт не так і складно. Вона складається з того, якого роду плитка використовувалася, метраж приміщення, розцінки бригади. Щоб правильно зорієнтуватися, попередньо вивчіть, які види кахлю є і в яких ситуаціях вони використовуються.

Види плитки

У першу чергу плитка ділиться за місцем застосування: - для стін; - для пола.Естественно, що вони розрізняються за міцності, способу укладання, по дизайну, формою і розміром і багатьом іншим параметрам. І в кожному випадку вартість робіт і матеріалів буде розраховуватися індівідуально.Настенная плитка - один з найбільш ходових матеріалів. Вони застосовується при обробці стін ванної кімнати і туалету. Також часто її використовують для оформлення настінного фартуха на кухні. Головні її плюси в тому, що вона екологічно чиста, міцна, водостійка, морозостійка, легка в догляді і досить бюджетна. За формою така плитка може бути як квадратної, так і у вигляді бордюра.Кераміческая плитка для стін зазвичай покривається спеціальною глазур'ю, стійкою до впливу хімікатів і жорстких чистячих губок. Крім того, плитка повинна бути рівною і гладкою без будь-яких відколів або дефектов.Бюджетние варіанти настінної плитки представлені російськими виробниками. Дорожче обійдуться ті моделі, що виготовлені в Європі - Італії, Німеччини і т.д.
Більш низька ціна не означає, що російська плитка менш конкурентоспроможна й погана за якістю. Просто виробникам в Росії не потрібно оплачувати ввізні мита, внаслідок чого вони не потрапляють у вартість.
Плитка на підлогу відрізняється ще більшою міцністю, ніж настінна. Адже вона витримує зовсім інші навантаження. Використовується плитка для підлоги в більшості випадків для обробки ванної кімнати, кухні та коридору. Плитка в даній ситуації є оптимальним рішенням. Таке покриття дуже міцне і зручне в догляді. Причому сучасна плитка для підлоги не відрізняється від стіновий і по дизайну. Вона також дуже красива і легко може складатися в різні композиції, наприклад, мозаїку.

Види та вартість плиткових робіт

У число плиткових робіт входить укладання простим способом, викладка мозаїчними варіантами, кругова кладка і т.д. Але це далеко не повний список плиткових робіт, які зазвичай проводять майстри. Так, наприклад, плиткою можна викласти ще й бордюр, і плінтус, а також художнє панно.Все роботи проводяться приблизно однаково. На стіни наноситься спеціальний розчин для кладки, на який пізніше укладається кахель. У процесі кладки між плитками ставляться спеціальні разграничители, які сприяють більш рівному викладання кахлю. Пізніше вони без проблем видаляються, а шви затираються спеціальної затіркою.
Використання підручних матеріалів також входить в загальну вартість робіт. Правда, варто враховувати, що ціна таких допоміжних елементів не так вже й висока. Тому вартість робіт сильно не збільшиться.
Вартість робіт розраховується по квадратних метрах. Так, наприклад, ціна укладання одного квадратного метра плитки для підлоги обійдеться в межах 700 рублів. Покласти 1 квадрат плитки на підлогу обійдеться в 800-900 рублів. Мозаїка, природно, дорожче - близько 1100 рублів за кв.м. Бордюр і плінтус оцінюються в 350 рублів. Фінальна затирка швів коштує близько 110 рублів за квадрат.

Тротуарна плитка

Ще один вид плитки, який використовується дещо рідше, ніж ті, що укладаються в квартирі, - це тротуарна. Вона принципово відрізняється від побутових варіантів, адже навантаження на неї набагато більше, ніж на домашню. Тротуарна плитка є певним аналогом бруківки. Відрізняється від неї вона правильною формою і матеріалом. Бруківка зроблена з натурального каменю, у зв'язку з чим має неправильну форму. Тротуарна ж плитка виконана з штучного каменю, причому з нього вона відливається і тому є рівною і стандартною. Це помітно спрощує процес кладки і, відповідно, робить роботи дешевле.Стоімость робіт з укладання тротуарної плитки залежать від багатьох факторів. Так, наприклад, важливим є наявність підготовленого підстави. якщо його немає, додаткові роботи з підготовки обійдуться близько 400 рублів за квадратний метр (причому неважливо буде це піщано-щебеневу основу або бетонну). Сама укладання плитки також обійдеться в 400 рублів за квадрат.Также враховуються і додаткові роботи - демонтаж старого покриття, вивезення сміття, установка водостоку і бордюру. У першому випадку роботи обійдуться в 350 рублів за квадратний метр, розбір завалів і вивіз сміття оцінюється в 150 рублів за квадрат, встановити бордюр і зробити водостік буде коштує близько 250 рублей.Соответственно, щоб отримати повну вартість робіт, необхідно помножити наявний прайс на кількість квадратів вуличної площі.