"Фурадонин": інструкція із застосування.

При інфекціях сечовивідних шляхів, циститі, захворюваннях нирок "Фурадонин" є одним з основних лікарських препаратів, які можуть призначатися для лікування.

Опис і фармакологічна дія

"Фурадонин" - синтетичний препарат, протимікробний засіб. Це антибіотик широкого спектра дії, основною діючою речовиною якого є похідне нітрофурану - нитрофурантоин. Нітрофурантоїн має бактерицидну і бактеріостатичну дію при запальних процесах сечостатевої системи. Добре виводиться зі шлунково-кишкового тракту, повністю виводиться нирками, також виділяється з грудним молоком, тому його не рекомендується приймати в період лактації. Випускається "Фурадонин" в таблетках по 0,05 г і 0,1 г в упаковці по 20 штук, а також у вигляді розчинних у кишечнику таблеток (така форма передбачена для дітей) дозуванням 0,03 г по 30 штук в упаковці.

Показання до застосування препарату

"Фурадонин" призначається за наявності інфекції сечостатевої системи, пієлонефриті, уретриті, піелітецістіте, запальних захворюваннях сечостатевої системи, а також в урології для попередження інфекцій під час проведення діагностичних досліджень, таких як Катерізація, цистоскопія, і різних оперативних втручаннях.

Спосіб застосування та дози

В цілях профілактики інфекційних захворювань призначають по 1 (0,05 або 0,1 г) таблетці "фурадоніна" на добу. При наявності легких інфекцій - по половині таблетки 3 рази на день. При сильних загостреннях, хронічних і важких інфекціях по 1 таблетці 3-4 рази на добу. З обережністю препарат призначають дітям віком від трьох років. Для них дозування препарату становить по 3 мг на 1 кг маси тіла протягом чотирьох прийомів в день. Тривалість одного курсу лікування становить 7 днів. При недостатньому результаті лікування можна продовжити до 10 днів. При тривалому вживання препарату в якості підтримуючої (профілактичної) терапії потрібно поступово знижувати дозу нітрофурантоїну.
Приймати "Фурадонин" потрібно спільно з пребіотиками та продуктами харчування, що підтримують нормальну міклофлору кишечника.
Препарат слід приймати тільки в дозуванні, зазначеної в інструкції.

Побічні дії

Прийом "фурадоніна" може викликати ряд побічних дій з боку дихальної системи, травної системи, центральної нервової системи, периферичної нервової системи. Наприклад, досить часто пацієнти, які вживають фурадонин, скаржаться на болі в грудній клітці, утруднене дихання, кашель, напади бронхіальної астми у пацієнтів з астмою в анамнезі. Також можливі задишка, легеневі інфільтрати, пневмоніт, фіброз, еозинофілія. В числі частих побічних симптомів - нудота, блювота, пронос, анорексія, відчуття дискомфорту в шлунку, болі в животі. Щоб уникнути нудоти, фахівці радять, запивати "Фурадонин" великою кількістю води. Або ж доведеться потерпіти до закінчення курсу лікування.
Приймати" Фурадонин "необхідно перед їжею, запиваючи достатньою кількістю води.
Іноді пацієнти під час прийому препарату можуть випробовувати головні болі, мігрень, сонливість, підвищення внутрішньочерепного тиску, різні алергічні реакції: кропивницю, висип, шкірний свербіж, набряк Квінке, у поодиноких випадках - анафілактичний шок, дерматит та інші побічні ефекти. Серед них грипоподібні симптоми, артралгія, суперинфекция сечостатевого тракту, провокує розвиток якої синьогнійна паличка. Як правило, фахівці, що займаються розробкою і дослідженням того чи іншого лікарського засобу, перестраховуються, перераховуючи в побічних ефектах всі можливі - аж до одного випадку на 100 тисяч осіб - реакції організму на діюча речовина препарату. Тому точно передбачити, чи з'явиться у вас кропив'янка, алергія на ліки чи ні, передбачити важко. Але якщо в анамнезі вже були алергічні реакції, бронхіальна астма та інші захворювання, при яких можлива поява побічних реакцій, про всяк випадок варто попередити про них вашого лікуючого лікаря. При необхідності він підбере для вас найбільш підходящий аналог. Але при цьому варто пам'ятати, що чинним речовиною аналогів даного препарату є все той же нитрофурантоин. Тому поява перерахованих вище побічних ефектів має місце бути і при лікуванні іншими препаратами.

Протипоказання до застосування препарату

"Фурадонин" не рекомендується призначати людям з вираженими порушеннями видільної функцією нирок, підвищеною чутливістю до нітрофурантоїном, людям, що страждають серцевою недостатністю, хронічним гепатитом, цирозом печінки, Порфирій, цукровим діабетомй. Під забороною прийом "фурадоніна" вагітними жінками і в період лактації, оскільки він чинить серйозний вплив на мікрофлору материнського організму, а відповідно і на дитину. Враховуючи складність побічних дій, не призначають препарат і дітям перших років життя. По досягненні дитиною трирічного віку препарат призначається відповідно до рекомендованих дозами. При цьому необхідний постійний контроль за станом пацієнта. З обережністю слід приписувати "Фурадонин" хворим на анемію, порушенням електролітного балансу, вираженою нирковою недостатністю, недостатністю в організмі вітамінів групи В. У цьому випадку істотно підвищується ризик розвитку периферичної невропатії. Не слід призначати лікування "фурадоніна" при простатиті і при гнійному паранефрите.