Як і чим утеплити дерев'яний будинок.

Продовжити термін служби і створити додатковий захист дерев'яному будинку допоможе утеплення стін зовні. Незважаючи на чудові ізоляційні якості деревини, з часом вона деформується, розсихається і старіє. Саме тому утеплення дерев'яного будинку необхідно.
Вам знадобиться
  • - матеріал для утеплення;
  • - антисептичний засіб;
  • - анкерні болти;
  • - олійна фарба (лак).
Інструкція
1
Якщо в дерев'яному будинку сиро і холодно, будівельники явно заощадили на ізоляційних матеріалах. Крім цього, причини можуть бути в наступному: порушення правил зведення покрівлі або фундаменту, помилка при розрахунках співвідношення між площею вікон і стін, неякісна стикування колод на кутових з'єднаннях, слабке утеплення підлоги, відсутність ущільнювача між вінцями та ін. У цих випадках вам обов'язково необхідно розглянути методи додаткового утеплення.
2
Прокладка додаткового шару ущільнювача між вінцями - найпростіший спосіб утеплення дерев'яного будинку. Дану процедуру необхідно проробити як всередині так і зовні приміщення. Це означає, що утеплювач слід укласти між колодами.
3
На сьогоднішній день на ринках будівельних матеріалів присутні наступні матеріали для утеплення: поліуретанова піна, базальтова вата, клоччя або лляне волокно, джут, войлочное полотно. У кожного з них є свої плюси і особливості. Використання новітніх термоізоляційних матеріалів дозволять вам провести утеплення дерев'яного будинку без особливого збільшення навантажень на фундамент.
4
Перед початком обшивки фасаду енергозберігаючими матеріалами стіни дерев'яного будинку обробіть спеціальними антисептичними засобами. Після цього усуньте пошкодження та дефекти. Закрийте усі щілини. Акуратно розкачайте рулони утеплювача по стіні. Закріпіть їх спеціальними анкерними болтами.
5
Перед тим як встановити обшивку, ізолюючий шар прикрийте захисним матеріалом. Далі закрийте дошками. Щоб захистити обшивку від впливу сонця і вологи, покрийте її декількома шарами масляної фарби або лаком. Для запобігання утворення вологи і забезпечення оптимальної циркуляції повітря в приміщенні організуйте вентиляційні канали близько карниза і фундаменту.