Геотекстиль в будівництві та ремонті.

Ринок будівельних матеріалів пропонує широке розмаїття сучасних матеріалів, які здебільшого являють собою універсальні або широкопрофільні вироби різного призначення. Одним з таких затребуваних матеріалів є геотекстиль.
синтетичний матеріал з тонких волокон поліефіру або поліпропілену називають геотекстилем. На відміну від багатьох аналогів геотекстиль - полотно неткане, вона виробляється методами гарячого пресування або голкопробивним механічним складанням.

Застосування геотекстилю

Геотекстиль активно використовується при землевпорядних роботах. Він має високі характеристики: не рветься і не ламається навіть при перепаді температур. До того ж текстиль не розкладається і не кришиться з часом, він стійкий до грибкових та бактеріальних уражень, не придатний в їжу комах або гризунів. Щільна синтетична геоткань не страждає від агресивного впливу солончаків, а також грунтових лугів і кіслот.Етот матеріал служить відмінним армирующим елементом при формуванні ґрунтових пластів, його використовують при організації водовідведення і навіть для фільтрації вод. Він не пропускає грунт і не дозволяє накопичуватися ілящім елементам, а тому це також хороший дренажний шар, що є частиною пристрою систем водовідведення, оформлення схилів, обривів, укосів.
Сучасний геотекстиль випускається в діапазоні щільності від 80 до 1200 г/м2.
Не так давно геотекстиль стали використовувати при похованні нехимических відходів, а також для оформлення вигрібних ям, могильників.

Види геотекстилю

Термоскріплення геотекстиль вважається найбільш міцним . Оброблені теплом волокна отримують сильну адгезію, тому полотно стійко до механічних пошкоджень. Однак цей вид геоткані саме через методу виробництва практично не пропускає вологу, а тому використовувати його в якості матеріалу для фільтрації неможливо. Для дренажу він теж не підійде, тому що пори матеріалу швидко засмічуються.
Нерідко геотекстиль називають також «геоткань».
Сфера застосування термоскрепленного геотекстилю це садово-паркові роботи і дорожнє будівництво. Він відмінно справляється із завданням організації стоку води, захисту поверхні від рослин, а також служить ідеальною підкладкою при укладанні тротуарної пліткі.В якості фільтруючого матеріалу використовують иглопробивной текстиль, він легше і має значну кількість поздовжніх і поперечних волокон, які пропускають вологу, не втрачаючи міцності і довговічності. Обидва види геотекстилю служать більше 25 років, при цьому відпрацьований продукт безпечний для навколишнього середовища, розкладається він повільно, але без побічних елементів. Традиційно виробники випускають текстиль в рулонах шириною до 6 метрів. Довжина полотнища від 100 до 200 погонних метрів, втім, постачальники нерідко фасують матеріал під потреби покупців.