Корисні властивості і способи застосування муміє.

Мумие, або «гірський віск»,? це продукт, що виробляється дикої медоносної бджолою. Він має лікувальні властивості, тому здавна застосовується в народній медицині для боротьби з різними недугами.

Корисні властивості муміє

Муміє володіє багатим складом: у ньому містяться макро- і мікроелементи (натрій, калій, алюміній, мідь, нікель, барій, марганець, кремній, магній, срібло і т. д.). Також у цьому «гірському воску» є цілий комплекс мінеральних і органічних речовин, у тому числі бензойна, щавлева і гумінових кислот, стероїди, вітаміни груп C, P, B і A та інші.
Таблетки муміє не володіють тією ж силою, що натуральне муміє, ось чому краще використовувати останнє.
Спектр застосування муміє настільки широкий, що перерахувати всі його цілющі властивості просто неможливо. Застосовується воно для лікування гастритів, гнійних отитів, виразкової хвороби шлунка, невритів, тромбофлебітів і захворювань периферичної нервової системи. Також муміє рекомендується як тонізуючий і загальнозміцнюючий засіб. Ще воно має протипухлинну дію (може «консервувати» протікають в організмі онкологічні процеси). Крім того, муміє ефективно при лікуванні шкірних захворювань, а зокрема, екзем. Також цей цілющий продукт може використовуватися як засіб для схуднення.

Як правильно приймати мумійо

Дозування цього лікарського засобу безпосередньо залежить від ваги людини. Так, при вазі до 70 кг рекомендують щоранку приймати по 0,2 г муміє, попередньо розчинивши його в? склянки води або виноградного або огіркового соку. Курс складає 21 день, після роблять десятиденну перерву і знову повторюють лікувальний курс.
Забороняється одночасний прийом муміє і алкоголю.
Відповідно при вазі 70-80 кг рекомендована доза муміє становить 0,3 г, при вазі 80-90 кг - 0,4 г, а при вазі понад 90 кг - 0,5 м Між іншим, цей лікарський засіб можна давати навіть маленьким дітям: малюкам у віці до року разова доза муміє становить 0,01-0,02 г, а від 1 року до 9 років - 0,05 м Щоб позбутися від мігрені, рекомендують вживати муміє за наступною схемою: щоранку і щовечора приймають всередину муміє з медом (співвідношення 1 : 15). Дозування лікарського засобу залежить від ваги людини. Крім того, муміє зміцнює волосся. Беруть 2 г «гірського воску», розбавляють в 1-1,5 склянці води. Потім цим розчином обприскують коріння волосся і залишають на 1,5-2 години, після чого миють голову з шампунем. Допомагає це натуральний засіб і в боротьбі з розтяжками. Для цього готують цілющий крем: 2 г муміє змішують з 1 ч.л. кип'яченої (охолодженої до кімнатної температури) води і з тюбиком дитячого крему. Це засіб наносять на проблемні ділянки разів на день. Готовий крем зберігають у холодильнику.

Протипоказання

Утриматися від прийому цього «цілющого еліксиру» слід під час вагітності та в період лактації. Також муміє протипоказано людям з підвищеною чутливістю до компонентів цього засобу і при занадто високому артеріальному тиску.