Як і коли відучити від пустушки.

Смоктальний рефлекс розвинений у новонароджених дітей спочатку, це своєрідна фізіологічна потреба малюка. Пустушка на певний період часу стає для батьків надійним соратником і помічником, оскільки допомагає заснути дитині. Але рано чи пізно настає такий момент, коли малюка потрібно відучувати від цього предмета, але зробити це потрібно так, щоб розставання з пустушкою НЕ завдало дитині психологічну травму.
Інструкція
1
При грудному вигодовуванні відучити дитину від пустушки набагато простіше, так як його смоктальний рефлекс повністю задоволений. Дітки, які отримують штучне вигодовування, потребують ссанні пустушки. Їм просто не вистачає часу на задоволення рефлексу, який він витрачає на смоктання суміші з пляшечки. Тому діти починають вередувати і плакати. Якщо малюкові не дали пустушку, він може замінити її пальчиком або кулачком. Стоматологи рекомендують відучувати дитину від соски якомога раніше, щоб уникнути ризику розвитку патології прикусу.
2
Вік від чотирьох до шести місяців - це саме той час, коли у дитини з'являються перші ознаки готовності для відмови від пустушки. Відповідно до думки сучасних педіатрів та лікарів-стоматологів, необхідно відучувати від пустушки вже до напівроку. Якщо малюк може спокійно заснути при закачуванні без соски, не вимагає пустушку до тих пір, поки вона не з'явиться в полі його зору, прибирайте її якнайдалі. Дитина поступово забуде про пустушки, головне - займати його цікавими іграми та заняттями. Перед сном заспівайте малюкові колискову пісеньку, розкажіть цікаву казку, заколисує. Просто наберіться терпіння. Дуже часто у батьків просто немає терпіння на тривалу процедуру укладання, тому їм простіше дати соску.
3
Для дитини після року соска - це не просто предмет для смоктання, а улюблена іграшка і надійний друг. Малюк вже настільки звик до пустушки, що йому важко буде відмовитися від неї. Тільки з нею у дитини пов'язаний рефлекс на засинання, і йому складно зрозуміти, чому мама завжди давала соску, а тепер вона стала її прибирати. У цьому випадку слід покладатися тільки на себе і свого малюка. Якщо ви бачите, що він не готовий розлучитися з пустушкою - трохи почекайте. Уловите момент, коли дитина буде сам готовий розлучитися з соскою. Запропонуйте під час гуляння поділитися пустушкою з пташками або тваринами, якщо малюк готовий відмовитися від соски - він погодиться з вашими умовами. Якщо різко забрати пустушку, то можна у малюка сформувати нервозність, поганий сон і образу на вас.
4
Дотримуйтеся деяких порад, які допоможуть простіше відучитися від соски. У віці шести-дев'яти місяців давайте пити дитині тільки з поїльника або чашки, приберіть всі пляшечки. Не показуйте малюкові пустушку і не давайте до тих пір, поки він сам не потребують. Займайте його цікавими іграми, розвивайте моторику рук, малюйте, відволікайте.
5
Якщо діти після двох років не можуть відучитися від пустушки, слід застосувати особливі психологічні прийоми. Відкладіть на час всі свої справи і приділяйте дитині якомога більше уваги, адже пустушка в цьому віці - це спосіб засмоктати нудьгу, самотність і стреси. Спробуйте домовитися зі своїм малюком, запропонуйте виконати його найзаповітнішу мрію в обмін на пустушку. Розкажіть йому про чарівну феї, яка забирає соску, а натомість залишає найцікавішу іграшку. Поступово відрізайте від пустушки невеликі шматочки, сказавши дитині про те, що їх забирають тваринки для своїх діток. Зазвичай діти швидко розлучаються з залишками соски і більше не вимагають. Ні в якому разі не лайте і не кричіть на дитину за смоктання пустушки, які не лякайте хворобами і різними неприємностями, які не дратуйте і не дозволяйте цього робити іншим.