Пластиковий льох - позбавлення від вогкості і цвілі.

В даний час поліпропіленові льохи знаходять все більшу популярність. Це не випадково. Адже на відміну від їх металевих аналогів вони мають масу переваг. Однак від цвілі й вогкості вони також не застраховані.

Переваги пластикового льохи

У пластику, як у матеріалу, який застосовують при виготовленні льохи, набагато більше переваг. По-перше, це набагато дешевше. По-друге, у вас не буде проблем з корозією і гідроізоляцією. По-третє, пластиковий льох легкий в монтажі. Крім цього таку конструкцію можна експлуатувати в низинних ділянках.
Це гарантує 100-процентна герметичність льохи з поліпропілену.

Захист льохи з поліпропілену від цвілі

Однак, з настанням зими багато хто стикається з такою проблемою, як цвіль і сирість в погребах. Конструкція з поліпропілену не виняток. Проблема вогкості в погребах виникає через підвищеної вологості. Причиною тому може служити близьке залягання грунтових вод. Також погана вентиляція пластикового льохи може вплинути на утворення цвілі і сирості.Нередко пластикові льохи встановлюють на дачі. Якщо причиною утворення цвілі й вогкості в пластиковому погребі є підвищений рівень ґрунтових вод, подумайте про хорошу гідроізоляції. Особливу увагу приділіть підлозі. В цьому випадку є кілька варіантів вирішення проблеми. Дно можна погресті дрібної щебінкою. Після цього покрити декількома шарами бітуму. Тільки потім встановлюється гідроізоляційний матеріал. Таким чином, ви максимально захистите льох в дачному будиночку від цвілі й вогкості. Не менш ефективно захистити пластиковий льох від цвілі й вогкості допоможе так званий глиняний замок. В цьому випадку підлогу перед установкою конструкції з поліпропілену слід встелити шаром жирної глини і утрамбувати. Поверх насипається великий шар сухого піску. На завершення підлоги заливаються цементній або бетонної стяжкою. Також для боротьби з цвіллю і вогкістю можна створити додаткові стіни. Для цього між конструкцією і ямою необхідно встановити гідроізоляційний шар.
Також можна прокласти листи руберойду або шар бітуму.

Народні методи

Існує безліч народних методів боротьби з цвіллю і вогкістю. Один з найпростіших - установка на дні конструкції декілька невеликих ємностей з порошком білого моху. Це відмінний адсорбент, який ефективно поглинає повітря та вологу. Також боротися з цвіллю в підвалі можна, використовуючи соляну кислоту. Для цього спочатку конструкцію необхідно звільнити від продуктів і запасів. Після цього слабким розчином соляної кислоти протирають всю поверхню пластикового льохи.