Застосування вогнетривкої цегли.

Звичайний будівельний цегла не має стійкість до вогню і сильному спеку. При впливі температури вище 800оС він починає плавитися. Тому для облаштування печей і камінів рекомендується використовувати спеціальний вогнетривку цеглу.

Особливості вогнетривкої цегли

Жароміцний цегла здатний витримувати температури до 1500оС. Цей матеріал має високу теплопровідність. Він зберігає і віддає тепло значно краще звичайного керамічної червоної кірпіча.Видающіеся властивості жаростійкого цегли пояснюються його складом. Щоб цей матеріал не тріскався при випалюванні, в нього додають 50-70% шамоту (вогнестійкою обпаленої глини). Також для додаткової тугоплавкости до складу іноді включають зерна кварцу, графітовий або коксовий порошок. Шамотна цегла виробляють, обпалюючи при високих температурах суміш з порошку шамоту і розмолотої вогнетривкої глини.
Шамотна цегла можна відрізнити за зовнішнім виглядом. Він володіє зернистою структурою пісочно-жовтого кольору. Вага шамотної цегли при однакових розмірах приблизно на 15-20% важче, ніж у будівельної цегли.

Використання вогнетривкої цегли

Вогнетривка цегла застосовують в кладці камінів, опалювальних печей, паливних камер, кухонних вогнищ і димових труб. Розрізняють чотири види цього матеріалу: кварцовий, глиноземний, основний і вуглецевий цегла. Всі вони знаходять різне застосування в будівництві.
Вогнетривка цегла також знаходить широке застосування в промисловості для будівництва високотемпературних печей, використовуваних при виробництві скла і кераміки.
Кварцовий цегла використовують там, де внутрішні стінки печей стикаються з вогнем. Цей матеріал не переносить контакту з вапном, лугами та оксидами заліза. З нього, як правило, роблять склепіння камінів. Кварцовий цегла, на відміну від звичайного, однорідний, в ньому немає порожнин. Його виготовляють з кварцу, зцементованого глиною, або з чистого песчаніка.Гліноземние цеглу, як зрозуміло з назви, складаються переважно з глини. Вони краще кварцових цегли витримують швидкі зміни в температурі і вплив лугу. Цей вогнетривкий матеріал досить простий у виготовленні і знаходить саме широке застосування в будівництві побутових печей, камінів та облаштуванні димоходов.Названіе сорту «основний цеглина» походить від хімічного терміна «підстави». Цей матеріал виготовляють з вапняно-магнезіальною вогнетривкої маси. Він використовується в металурги при виплавці бесемерівської стали з фосфористої руди.Углеродістий цегла являє собою пресований кокс або графіт. Його використовують у доменних печах.