Панангин: інструкція із застосування.

Ліки панангин призначають при хворобах серця, головних болях, задишка, порушення діяльності нирок, серця, дратівливості, втоми і навіть погіршенні загального стану.
Коли чи надлишку в організмі калію і магнію у людини можуть виникнути серйозні порушення діяльності серцево-судинної системи, головного мозку, нирок. Також нерідкі аритмії, втома, набряклість гомілок, обличчя. З усіма цими недугами допомагає впоратися такий лікарський засіб, як панангин, який є справжнім вітаміном для серця.

Загальний опис препарату

Панангин (або аспаркам) є комбінованим препаратом. Випускається в таблетках, у формі диска, зазвичай білого або майже білого кольору, вкритих плівковою оболонкою з глянцевою або злегка шорсткою поверхнею. Практично не має запаху. Також випускається в розчині для ін'єкцій Кожна таблетка містить 140 мг магнію аспарагината, 158 мг калію аспарагината. Допоміжними засобами є кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, тальк, кукурудзяний крохмаль, повідон, крохмаль картопляний, титану діоксид, еудрагіт Е 100%, макрогол 6000.

Фармакологічна дія

Панангин сприяє нормалізації рівня калію і магнію в клітинах тканин. Іони калію і магнію впливають на скорочувальну дію серцевого м'яза і тим самим знижують ризик виникнення кисневого голодування (гіпоксії). В результаті попереджається розвиток серцевої аритмії, а також поліпшується робота шлунково-кишкового тракту і скорочення скелетних м'язів.

Показання до застосування

Лікарський препарат панангин призначається в якості допоміжної терапії при серцевій недостатності, серцевої аритмії, спричиненої гіпокаліємією, яка можлива при інтоксикаціях серцевими глікозидами такими, як дигоксин, дигітоксин, гітоксін, лантазід, кордігіт і лругие, а також при прийомі преднізолону, гідрокортизону і деяких сечогінних засобів. Рекомендується вживання панангина після інфарктних станах, при порушеннях серцевого ритму, зазвичай виникає при шлуночкових аритміях. Корисний панангин при лікуванні і для профілактики ішемічної хвороби серця, інфаркті міокарда, серцевих аритміях, в комплексному лікуванні глюкозидами, при одночасному застосуванні сечовивідних засобами, при порушеннях обміну речовин. Призначають препарат також після важких інфекційних захворюваннях, що супроводжуються великими втратами рідини. Корисний панангин при переливанні крові, при недостатньому харчуванні, збідненим іонами магнію і калію.
Розчин панангина для ін'єкцій можна вводити тільки внутрішньовенно, при внутрішньом'язовому використанні уколи можуть викликати роздратування тканини.
Призначають даний препарат і дітям. Наприклад, в дитячому віці він рекомендується для зміцнення серцевого м'яза новонароджених, при відкритих пороках серця, для зняття судомного синдрому.
У новонароджених іноді після сильного плачу чи при підвищеній температурі можуть спостерігатися судоми. Такі симптоми, як правило, спостерігається при дефіциті в організмі іонів калію і магнію.
І тоді в цьому випадку виникає необхідність у призначенні панангина, який добре переноситься детьмі.Довольно часто панангин призначають вагітним жінкам. З його допомогою під час вагітності можна боротися з набряком, токсикозами. Позитивний вплив панангин чинить на роботу серцевого м'яза і нирок жінки. Також він сприяє правильному розвитку плода, зокрема, формуванню його головного мозку і м'язового апарату.

Спосіб застосування та дози

Панангин застосовують внутрішньо або внутрішньовенно. Якщо мова йде про таблетки, то дорослим їх призначають по 1-2 штуки 2-3 рази на день протягом 14 днів. При необхідності за призначенням лікаря дозу можна збільшити до трьох таблеток в один прийом до трьох разів на добу. Потім дозу поступово знижують. При аритмії розчин панангина вводять тільки внутрішньовенно, крапельно по 1-2 ампули, разово. При необхідності процедуру можна повторити через 4-6 годин.

Побічні ефекти

При правильному вживанні і дотриманні дози побічних дій панангина не виявлено. У рідкісних випадках у пацієнтів із запаленням шлунка, зниженою кислотністю, холециститом може спостерігатися відчуття печіння, дискомфорту в шлунку. Також прийом панангина можуть виникнути зниження артеріального тиску, нудота, блювання, діарея, почервоніння шкіри, відчуття жару. При прийомі високих доз можливе підвищене число випорожнень.

Протипоказання

Застосування панангина протипоказано у випадках підвищеної чутливості до одного або декількох компонентів препарату, гострої або хронічної ниркової недостатності, хвороби Аддісона, кардіогенному шоці. Не рекомендується поєднувати препарат з алкоголем і наркотиками. А в деяких випадках вживання панангина на тлі яскраво вираженого алкогольного сп'яніння може бути небезпечним.

Вплив препарату на здатність керування транспортом

У процесі дослідження препарату не виявлено негативного впливу на здатність керувати транспортом або працювати зі складними, що вимагають особливої уваги, механізмами.

Лікарська взаємодія

. Панангин може викликати зменшити процес всасиваніяі тетрацикліну, фториду натрію, солей заліза, тому прийом панангина слід призначати через 3 години після прийому перерахованих вище препаратів. При одночасному вживанні панангина підвищується ризик з калійзберігаючимидіуретиками можлива поява аритмії і асистолії.

Умови і спосіб зберігання. Відпустка в аптеці

Панангин повинен зберігатися в сухому темному місці при температурі від 15 до 30 градусів. Термін придатності таблеток - 3 роки, ампул з розчином для ін'єкцій - 2 роки. Відпускається без рецепта.