Металорізальні будівельні інструменти.

Металоріжучий інструмент - це різновид різального інструменту, яка призначена для зміни розмірів і форми оброблюваної заготовки з металу. Виробництво напівфабрикатів і готових деталей здійснюється шляхом видалення частини матеріалу заготовки у вигляді стружки. Пристрої для різання металу використовуються як у побуті, так і на виробництві, в слюсарних цехах і на будівельних майданчиках.

Технічні особливості металорізального інструмента

Металорізальне обладнання складається з робочої частини (або робочого органу), яка оснащена калібруючої і ріжучої частиною, а також кріпильної частиною. Ріжучий елемент використовується для впровадження в заготівлю з металу і розсічення її на частини. Калібруючий елемент доповнює ріжучу частину в процесі її заточки, спрямовує її, а також проводить роботи, які спрямовані на остаточну обробку заготовки або деталі. Кріпильна частина служить для чіткої фіксації металорізального інструмента в конкретному положенні і в руках майстра.

Верстатний вид металорізального інструмента

Станочное обладнання призначене для автоматизації процесу різання металу. Верстатний (машинний) інструмент за технологічним призначенням поділяється на такі підгрупи: - різці; - фрези; - зуборізний інструмент; - протягання; - абразивну обладнання; - інструмент для обробки отворів: - різьбонарізні пристрої; - діамантове обладнання.
Металорізальне обладнання по своїй конструкції підрозділяється на 2 групи: пристрої верстатного типу і ручні пристрої.
Фрези призначені для різання заготовок, обробки плоских і фасонних поверхонь. Фрези зазвичай застосовують на фрезерних верстатах. Різці використовуються для розточування отворів, обробки плоских і фасонних поверхонь, а також для прорізання канавок. Різці застосовуються на токарно-револьверних, токарних, стругальних, розточувальних, карусельних верстатах. Протягання являють собою багатолезовий металорізальний інструмент, який призначений для обробки внутрішніх і зовнішніх поверхонь, а також наскрізних отворів. Їх застосовують на протяжних верстатах. Зуборізний інструмент призначений для нарізки і обробки зубів зубчастих коліс, зубчастих рейок, черв'яків. Різьбонарізний інструмент використовується для отримання і обробки зовнішніх і внутрішніх різьблень. До абразивного металорізального інструменту відносять бруски, хонінгувальні головки, наждакові смужки, шліфувальні круги, які застосовуються для полірування, доведення, шліфування деталей, а також заточування інструменту. Алмазний металорізальний інструмент складається з різців, фрези, кіл з алмазними пластинками.

Ручний вид металорізального інструмента

Ручне обладнання передбачає різку металу з використанням механічних зусиль. До ручному увазі металорізального інструмента відносяться: - ножівки; - напилки; - рашпилі; - надфілі; - шабери; - зубила; - стамески та інші металорізальні інструменти, які використовуються без обладнання.
Верстатний інструмент зазвичай представлений в стаціонарній формі виконання. Працюючи за станком, фахівець виробляє всі необхідні маніпуляції з металом. Ручний інструмент для різання металу зручний своєю мобільністю.
Крім того, нерідко використовуються ручні машини з пневматичним, гідравлічним або електричним приводом , робочою частиною яких є ручні інструменти. Яскравий приклад - перфоратори і дрелі.

Де купити металорізальний інструмент в Москві

Верстатний металорізальний інструмент найчастіше відноситься до числа професійних, ручне обладнання призначене для повсякденного побутового використання. А тому придбати ручний інструмент можна в звичайних будівельних магазинах, де продаються слюсарні, малярні та інші види інструментів. Верстатний металорізальний інструмент переважно купувати оптом в спеціалізованих магазинах. Як правило, реалізацією верстатного інструменту займаються великі фірми, які не дозволяють собі продаж неякісної продукції.

Якість металорізального інструмента

Якісні металорізальні інструменти набагато полегшують роботу майстра. Звичайно, ціна дешевих китайських інструментів істотно нижче російських або німецьких, але от їх якість помітно страждає. А тому при виборі металлорежщего інструменту слід задати собі питання - як довго і наскільки часто ви будете ним користуватися цим? Якщо інструмент необхідний вам для виконання одного невеликого домашнього ремонту, можна заощадити. В іншому випадку краще вибрати німецький чи російський інструмент. Вартість його буде вище, але зате він довше прослужіт.Вибірая необхідний інструмент, особливу увагу потрібно звернути на матеріал, з якого виготовлена ріжуча частина. Саме він впливає на зносостійкість і надійність інструменту. Характеристика конкретного металорізального інструмента залежить від виду сталі. Бувають інструментальні сталі (леговані, швидкорізальні, вуглецеві), тверді сплави, а також надтверді мінералокераміческіе матеріали. На сьогоднішній день найбільш поширені тверда і легована сталь.