Як грати в маджонг.

Маджонг - стародавня китайська азартна гра для чотирьох гравців, яка об'єднує в собі елементи доміно і покеру. Освоєння гри сприяє поліпшенню пам'яті, уважності й посидючості.
Вам знадобиться
  • - набір кісток для гри в маджонг;
  • - 2 шестигранних гральних кубика;
  • - набір фішок або блокнот і ручка для підрахунку очок;
  • - значки із зазначенням вітрів.
Інструкція
1
Розгляньте кістки. Існують три масті: точки (доти), бамбук та знаки (символи). Кожна містить кістки від 1 до 9. Крім того, існують кістки «дракони» - червоний, білий і зелений - і кістки вітрів - Східний, Північний, Західний і Південний. Кожна з кісток зустрічається в наборі 4 рази.
2
Переверніть кістки сорочкою вгору і ретельно перемішайте їх, після чого кожен гравець повинен вибудувати перед собою стіну, що складається з 34 кісток: по 2 у висоту і 17 в довжину. З'єднайте краю ваших стін так, щоб правий край стіни залишався вільним, а лівий утворював прямий кут зі стіною гравця, що сидить зліва від вас.
3
Тепер, кидаючи кубик, ви визначаєте, хто з вас починає першу гру. Гравець, у якого на кістках випало найбільше число, стає Східним вітром. Далі від нього проти годинникової стрілки розподіляються вітру в наступному порядку: Північний, Західний, Південний. Гравець, який розпочинає чергову гру - дилер.
4
Гра складається з 4 раундів, кожен з яких у свою чергу складається як мінімум з 4 ігор. Однак гра може сильно затягнутися, оскільки, якщо дилер виграє, він зберігає за собою статус дилера. Також статус дилера не переходить до наступного гравця в разі нічиєї - «риби».
5
Дилер кидає кубик, щоб визначити гравця, з чиєї стіни почнуть розбиратися фішки. Відраховувати випало число потрібно з гравця, що сидить праворуч від дилера, проти годинникової стрілки. Потім цей гравець кидає кубики і відраховує з правого краю стіни кількість кісток по числу, що випало на кубиках. Остання стопка з двох кісток витягується з стіни, кістки розміщуються по одній на найближчій до розриву стопці і на стопці, що знаходиться через одну вправо, і називаються вільними.
6
Дилер починає розбирати стіну першим: бере по чотири кістки. Слідом за ним кістки беруть гравці проти годинникової стрілки. Взявши на руки 3 групи по 4 кістки, слід взяти по одній. На руках у гравця має бути по 13 кісток. Після чого дилер добирає одну, 14-ю кістку.
7
Хід починається з дилера, який вибирає не потрібну йому кістку і кладе її на стіл, чітко вимовляючи її назву. Ця кістка може бути взята іншими гравцями для формування однієї з комбінацій: чоу - 3 послідовні кістки однієї масті, Панг - 3 однакових кістки, конг - 4 однакових кістки. Однак на чоу кістка може забрати лише гравець, що сидить праворуч від ходив. На Панг і конг кістка може взяти будь-який гравець.
8
Якщо кістка потрібна одночасно на чоу і на Панг/конг різним гравцям, то Панг і конг знаходяться в пріоритеті. Однак якщо гравцеві необхідна кістка для завершення гри - на маджонг - кістка забирає він, навіть якщо цією кісткою він формує послідовність. Якщо ж одна і та ж кістка на маджонг потрібна двом різним гравцям, її забирає той, хто сидить далі від гравця, який виклав цю кістку. Якщо гравець зібрав конг, він повинен забрати будь-яку з вільних кісток.
9
Якщо викладену кістка не забрав ніхто, хід переходить до наступного гравця. Він бере одну кістку зі стіни і одну викладає на стіл. Невикористані кістки не можуть бути використані пізніше.
10
Якщо гравець закінчив комбінацію кісткою зі столу, вона вважається відкритою. Якщо ж комбінація зібрана з кісток, отриманих з роздачі і зі стіни, комбінація не оголосить до підрахунку очок і вважається закритою. Гра закінчена, якщо гравець зібрав 4 комбінації будь-якого виду і пару однакових кісток. Коли до маджонга не вистачає однієї кістки, гравець в свій хід повинен оголосити «просячи руку».
11
Підрахунок очок починається з гравця, що зібрав маджонг: він отримує 20 очок за зібраний маджонг + додаткові очки за комбінації: чоу - 0, відкритий/закритий Панг (2-8) - 2/4, відкритий/закритий Панг ( 1, 9, вітру, дракони) - 4/8, відкритий/закритий конг (2-8) - 8/16, відкритий/закритий Панг (1, 9, вітру, дракони) - 16/32. Також по 2 очки покладається за пару драконів, пару своїх вітрів або вітрів раунду. За кожен Панг/конг своїх вітрів, вітрів раунду і драконів сума очок подвоюється.