Як бачать щури.

Людина звикла бачити світ у трьох вимірах, і будь-яке відхилення від цього доставляє йому масу незручностей. Зір тварин, зокрема щурів, дещо інше і має свої особливості. Вони залежать від фізіологічних особливостей, середовища проживання і способу життя.
Інструкція
1
Будова очі у щурів таке ж, як у всіх ссавців: сітківка, кришталик, райдужка і рогова оболонка. Сітківка дещо відрізняється за своїм складом. Вона має два типи світлових рецепторів - палички і колбочки. Перші чутливі до тьмяного світла і абсолютно не сприймають кольору, а другі чутливі до яскравого кольору і сприймають кольори. Сітківка у щура має всього 1% колбочок, тоді як у людини вони містяться в кількості 5%. Ось чому колірне сприйняття пацюки набагато слабкіше. Однак для тварин це не становить великого значення, так як для них набагато важливіше сприйняття яскравості світла, а не його відтінків.
2
Щури не можуть розрізняти кольори, проте вони легко розпізнають ультрафіолетове світло і навіть різні відтінки зелено-синього спектра. Функція ультрафіолету допомагає їм бачити мітки, які залишають їх побратими з допомогою сечі, розрізняти тіла тварин, що відображають ультрафіолетовий колір, а також добре бачити в сутінках.
3
Гострота зору у щурів в 30 разів менше, ніж у людини. А у щурів-альбіносів з червоними очима вона погіршується ще в два рази. Водночас зір цих гризунів володіє великою глибиною різкості, визначальною діапазон відстаней, в якому око з розслабленою аккомодационной м'язом бачитиме всі об'єкти в фокусі. У щурів глибина різкості починається від 7 см і продовжується до нескінченності, тоді як у людини вона починається від 2,3 метрів.
4
Розташування очей з боків голови знижує бінокулярний зір, але створює можливості для панорамного зору. Це дозволяє охопити оком відразу багато напрямів і вчасно виявити загрозу. Таке розташування очей характерно для тих тварин, які в природі є жертвами.
5
Щоб запам'ятати навколишню місцевість і своє становище в ній, пацюки використовують різні зорові орієнтири. При орієнтації серед близько розташованих предметів ці звірята воліють використовувати свої вуса. З віком зір пацюки зазвичай погіршується.