Фурнітура та деталі вхідних дверей.

Дверна фурнітура відноситься до категорії додаткових матеріалів. Але при цьому без неї двері не буде надійною, а навіть навпаки, виявиться абсолютно марною. І як би це не здавалося дивним, але фурнітуру необхідно вибирати дуже ретельно. Адже вона повинна підходити вам відразу за кількома параметрами.
Як правило, двері продається відразу з необхідною фурнітурою. Але її цілком можна придбати і окремо, вибравши самостійно. Зазвичай під назвою дверна фурнітура розуміють ті замково-залізні вироби, які покликані з'єднувати власне двері з коробкою, призначені для замикання полотна і його надійного фіксування. Крім того, фурнітура має і декоративне значення.

Що відноситься до дверної фурнітури

Зазвичай до дверної фурнітури відносять доводчики, різні стопори і обмежувачі, а також дверні вічка, шпінгалети, ланцюжки, накладки, дверні петлі, засувки й ручки . Звичайно ж, до дверної фурнітури і деталей відносяться і замки. У кожного з цих предметів є своє важливе призначення. При цьому далеко не завжди вони зустрічаються в повному комплекті. Щоб правильно вибрати те, що вам потрібно, і відмовитися від зайвих на ваш погляд деталей, варто вивчити особливості, а також плюси і мінуси кожного з цих елементів. Дверні ручки - один з найбільш суперечливих елементів. Адже їх існують сотні видів - і звичні у воді опускається планки (яка, до речі, також може бути різною), і круглі, і овальні, і т.д. Крім того, ручки можуть бути як металевими, так і обробленими під дерево, а також пластиковими, латунними, пластмасовими, хромованими і т.д. Кожна з них виглядає досить оригінально і підбирається під загальний декор приміщення, де буде встановлена двері.
Фахівці провели дослідження, за результатами якого зробили висновки, що дверні ручки - це предмет, на який припадає максимальне навантаження під час експлуатації дверей.
Раніше ручки були в більшості своїй стаціонарні, тобто виконували функцію тільки держателя. Сьогодні, як правило, вона з'єднана з замком і є частиною замикаючої системи дверей. У цьому є свої плюси. Так, наприклад, навіть вхідні двері сьогодні можна закрити за допомогою ручки. Досить просто підняти її вгору до характерного клацання, і все - зовні двері без ключа вже не откроется.Еще один важливий елемент - це дверні петлі. Вибирати їх потрібно під ручку, тобто вони обов'язково повинні збігатися за кольором. Адже буде виглядати дивно золота матова ручка і хромовані сріблясті петлі. Є, звичайно, винятки, які не вимагають такого прискіпливого вибору - це приховані варіанти. Плюси сучасних дверних петель в тому, з яких матеріалів вони виготовлені. Адже сьогодні немає необхідності змащувати їх регулярно, щоб петлі працювали добре і не скрипіли. Для одних дверей зазвичай використовується два комплекти такої фурнітури. Але деякі майстри встановлюють і три, і більше для більшої надежності.Замок - ще одна важлива деталь двері (будь то вхідні або міжкімнатні, неважливо). Саме він є гарантом надійності і захисту приміщення від вторгнення чужих осіб. Вибір замка повинен бути максимально продуманим. І економити на них ні в якому разі не можна. Замки діляться на накладні і врізні. Для міжкімнатних дерев'яних дверей зазвичай використовують накладні системи. Вони легкі в установці і при цьому залишаються досить надійною і міцною системою. Врізні конструкції в більшості випадків використовуються для металевих вхідних дверей, щоб максимально захистити її від злому. Фахівці рекомендують вибирати замкові системи від перевірених виробників. які вже давно зарекомендували себе на ринку і постійно вдосконалюють свої пристрої.
При виборі замка обов'язково поцікавтеся можливістю заміни ключів або їх перекодировке при втраті одного з комплектів, а також дізнайтеся чи можливо змінити личинку в разі поломки замка.
Ще один обов'язковий елемент, який використовується на вхідних дверях, але зовсім не потрібен на міжкімнатних - це вічко. Оптика, яка допомагає побачити, хто стоїть за дверью.Современние виробники оснащують свої двері спеціальними доводчиками. Ці пристрої допомагають закривати двері більш м'яко і плавно, виключають такий неприємний момент, як ляскання дверима. Відповідно, збільшується термін працездатності двері, адже доводчики оберігають її від розхитування, появи вм'ятин, расхлябиванія і т.д. У комплект з доводчиками зазвичай рекомендують купувати і обмежувачі. Це ті пристрої, які допомагають зберігати двері в цілості при різкому відкриванні, так як не дають їм заглиблюватися про перешкоди у вигляді стін або інших дверей.Цепочка - один із застарілих елементів, із серії тих, що раніше використовувалися повсюдно. Сьогодні вона більше виконує декоративну функцію. При цьому варто враховувати, що підбирати її необхідно в колір ручки і петель.

Як вибрати і де купити відповідну фурнітуру

Вибрати фурнітуру сьогодні не проблема. Можна це зробити на будь-якому будівельному ринку. Як варіант, купити дверну фурнітуру можна і по різних каталогах, які випускаються і в друкованому та в електронному вигляді. Замовляти можна предмети і пристрої як окремо в різних виданнях, так і разом з одного. Найчастіше покупцям пропонується двері з уже додається до неї фурнітурою. Як правило, такі варіанти є найбільш оптимальними, тому що всі деталі підбираються відповідно з матеріалами, з яких виготовлено полотно, його кольором і фактурой.Помніте, що фурнітура подешевше виготовлена з алюмінію. А значить, є недовговічною. Ті ж пристрої, що дорожче, зазвичай виконані зі сталі або бронзи. Гарантія на такі деталі може досягати десяти років (у деяких випадках навіть більше). А це означає, що вони не зажадають у вас жодного, навіть самого дрібного ремонту, протягом усього цього терміну служби.