Краснуха у дорослих: симптоми та лікування.

Краснуха - захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. У період епідемії вірус краснухи може вразити будь-якої людини, що не має в крові антитіл до нього. У дітей, як правило, захворювання протікає зі слабко виражені симптомами, а от дорослі страждають набагато серйозніше.
У зовнішньому середовищі вірус краснухи досить нестійкий. Він швидко гине при впливі сонячного світла і найчастіше спалаху захворювання припадають на осінньо-зимовий період. Період інкубації вірусу становить від 12 до 24 днів з моменту потрапляння в організм. Людина, одного разу перехворів краснухою, отримує довічний імунітет до цього захворювання.

Симптоми краснухи

Перші симптоми краснухи схожі з простудними захворюваннями. З'являється першіння в горлі, нежить, кашель. Спостерігається збільшення лімфатичних вузлів в області шиї, за вухами і на потилиці. Температура підвищується до 37-38 градусів. У дорослих ці прояви виражені гостріше, ніж у дітей. Температура може досягати 39 градусів, виникає сильний головний біль, світлобоязнь, слезотеченіе.Через 1-2 дні після появи перших симптомів з'являються шкірні висипання на обличчі і шиї. Безболісні плями овальної або округлої форми, діаметром від 2 до 5 мм не підносяться над шкірою і, звичайно, не зливаються в одне ціле. Через деякий час висип поширюється на розгинальні поверхні плеча, передпліччя, а потім і по всьому тілу. У дорослої людини висипання більші, ніж в дитячий висип. Поширення йде набагато швидше, плями можуть зливатися, утворюючи єдині великі поля. У дорослих чоловіків, при поширенні висипу на область мошонки, можуть виникнути хворобливі відчуття, які проходять через 1-2 дні.
Хвора людина повинна бути ізольований в окремій кімнаті, в якій проводять щоденне вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Краснуха при вагітності

Вірус краснухи, який вразив жінку під час вагітності дуже небезпечний для плоду. Хвороба викликає хронічну інфекцію ембріона, яка порушує його розвиток і викликає важкі пороки. Особливо небезпечним вважаються перші три місяці вагітності, коли в ембріона формуються важливі органи, такі як серце і мозок. Якщо жінка захворіла краснухою саме в цей період, їй рекомендують перервати вагітність. На більш пізніх термінах лікарі борються з інфікуванням плода за допомогою імуноглобулінів.

Лікування краснухи

При легкому протіканні краснухи лікування проводиться в домашніх умовах. Хворому призначається постільний режим, рясне пиття, жарознижуючі і вітаміни. Продукти харчування хворого не повинна містити гострих приправ, дратівливих слізістую.Осложненние випадки краснухи вимагають обов'язкової госпіталізації. У стаціонарі хворому призначають антибіотики, кортикостероїди, препарати проти алергії.
Для вгамування спраги хворому можна приготувати вітамінний чай з брусниці, шипшини та чорної смородини. Заварити в пропорції 1: 1: 1, дати настоятися і дати випити протягом дня.

Щеплення від краснухи

На сьогоднішній день лікарями рекомендується зробити щеплення у віці 13-14 років, для запобігання зараження краснухою під час вагітності. Трапляється, що краснуха протікає безсимптомно, тому перед щепленням можна здати аналізи на наявність антитіл.