Вибираємо підлогове покриття: паркет або ламінат.

Різноманіття оздоблювальних матеріалів з натурального дерева для підлоги може поставити в глухий кут перед вибором конкретного типу покриття. Щоб прийняти правильне рішення, потрібно заздалегідь знати достоїнства і недоліки як паркету, так і ламінату.

Що таке ламінат

Іноді можна почути про досить зверхнє ставлення до даного типу підлогового покриття, що абсолютно марно. Ламінат зроблений з такого ж натурального дерева як і паркет, просто деревина для його створення використана пресована і перетерта в пил. Основу ламінату становить шумопоглинаюча підкладка, а зверху знаходиться фотодрук малюнка, що імітує породу дерева, покрита захисним шаром смоли.
Дорогий ламінат за своєю якістю ні в чому не поступається паркету з натурального дерева.

Що таке паркет

Паркет виконується з натурального дерева цілком і не відрізняється такою різноманітністю малюнка, бо його колір обумовлений природним відтінком дерева, з якого він зроблений. Це можуть бути масив дуба, ясен, бук, вишня, груша і не тільки. Розмір паркетних плашок невеликий і в цьому ще одна відмінність від ламінату та паркетної дошки. Ступінь качественности паркету залежить від типу розпилу деревини та її виду, тому ціновий розкид на вироби може бути досить великим.
Паркет відрізняється від ламінату та паркетної дошки не тільки розміром. Остання робиться не з пресованої деревини, а з шарів дерева, зверху покритих шпоном.

Що краще, паркет або ламінат

Головне достоїнство паркету в його екологічності, так як він не містить в складі додаткових домішок. Але потрібно не забувати про те, що лак, яким його покривають, містить хімічні компоненти, тому в готовому вигляді після укладання паркет по екологічних властивостях мало чим відрізняється від ламінату. Але головна відмінність паркету від ламінату полягає не в цьому. Ламінат не боїться вологи, тоді як паркет при попаданні на нього води буде безнадійно зіпсований. Також зовнішня поверхня ламінату більш жорстка, тому для приміщень, де ходять у взутті на шпильках або ж бігають тварини, цей матеріал підходить краще. Паркет вимагає вирівнювання поверхні і професійних навичок для його укладання, тоді як з ламінатом при наявності відповідних інструментів впорається навіть людина, що не має досвіду даних робіт. Але головне достоїнство ламінату в його ціні, яка на порядок нижче вартості паркету. При правильній і дбайливої експлуатації термін його служби не менше 5-8 років, а в якості мінуса можна відзначити ту обставину, що якщо паркет можна відновити, то ламінат - ні. Так що універсальної відповіді на питання про те, що віддати перевагу в конкретній ситуації, бути не може. Все залежить від смакових уподобань і матеріальних можливостей.