Як виготовляють диски.

Компакт-диск - носій інформації, який може зберігати дані будь-якого формату. Залежно від типу і технології виробництва, вони можуть вміщати різний обсяг даних. Виготовлення дисків виконується з полікарбонату з подальшим нанесенням металевої основи. Вся інформація з носія зчитується за допомогою лазера.
Інструкція
1
Спочатку гранули полікарбонату надходять на завод і завантажуються в спеціальний пристрій для сушки. Після цього вони подаються в литьевую машину, де відбувається їх розігрів до рідкого стану.
2
Рідкий полікарбонат вливається в спеціальний прес, де розташовується пристрій, зване стампер і представляє собою металеву пластину з нанесеним на неї зображенням інформації, яку необхідно записати. Розігрітий до 250 градусів матеріал приймає форму диска, а інформація у вигляді мікроскопічних заглиблень друкується на ньому.
3
Заготовки охолоджуються до кімнатної температури на спеціальному охолоджувальному вузлі, після чого покриваються відображає поверхнею, зробленої з металу. Це робиться для того, щоб лазер дисковода міг вважати записану інформацію.
4
Проводиться тестування поверхні за допомогою лазера. Якщо пристрій зчитує дані, записані на носії, диск відправляється на фарбування, де за допомогою спеціального обладнання відбувається нанесення малюнка. Після цього носій упаковується, відправляється в розподільний центр, звідки його доставляють замовникам або в магазини.
Зверніть увагу
Багатошарові диски представляють собою склеєні між собою заготовки. Наприклад, звичайний DVD-диск має два шари, а тому для його виробництва склеюються дві пластини. Процес виготовлення дисків повністю автоматизований.
Корисна порада
Заводське виробництво застосовується при виготовленні великих партій дисків. При маленьких тиражах запис виконується на порожні «болванки» за допомогою аналогічних комп'ютерним приводів. Варто відзначити, що якість запису за допомогою лазерного пристрою поступається заводської штампуванні. Для виготовлення порожніх дисків наноситься додатковий світловідбиваючий шар, що дозволяє лазеру багаторазово перезаписувати необхідну інформацію.