Як добути мотиля.

Мотиль є однією з найпопулярніших наживок у рибалок. На цю приманку можна рибалити цілий рік, особливо навесні, взимку і глибокої осені, коли річки входять в свої береги, вода світлішає, а у риби прокидаються зовсім вегетаріанські уподобання. Не потрібно витрачати гроші на покупку мотиля, його можна добути самостійно.
Вам знадобиться
  • - довга палиця;
  • - сито;
  • - черпак;
  • - марля;
  • - відро;
  • - газета;
  • - пінопласт або дерев'яна коробочка;
  • - тканина.
Інструкція
1
Існують кілька ефективних способів видобутку мотиля, що не складуть особливих труднощів рибалкам. Личинок комара можна знайти в мулистих місцях чи на мілководді. Щоб взимку добути мотиля, необхідно в льоду зробити отвір, розміром метр на метр. Візьміть довгу і міцну палицю, закріпіть на її кінці черпак. Опустіть його в лунку і зачерпніть мул, в якому і мешкає мотиль. Потім перекладіть мул в сито і промивайте у воді, поки в сітці не залишаться личинки комара без мулу. Якщо ви бажаєте добути тільки великого мотиля, тоді слід вибирати сітку відповідного розміру, дрібні личинки будуть вимиватися.
2
Влітку добути мотиля буде трохи складніше, його дуже мало, та й знайти складно. Шукати личинок комара потрібно в таких же місцях, що і взимку, тільки вибирайте більш затінені зони з прохолодною водою. Виготовте з декількох шарів марлі великий мішок, покладіть в нього камінь і рибні відходи, опустіть на дно. Марлевий мішок повинен пролежати у воді не менше доби. Після закінчення часу витягніть мішок, в ньому ви знайдете потрібного вам мотиля. Щоб відсортувати крупного від дрібного, можна промити його через сито.
3
Існують такі місця, де мотиль водиться в достатку, добути його легко безпосередньо на самій риболовлі. Досить зачерпнути відро мулу і поставити поблизу багаття. Мотиль, відчувши тепло, спрямується на поверхню. Залишиться тільки зібрати личинки комарів. Розсипте набраного мотиля на газеті, через двадцять хвилин сушки личинки стануть яскравими і рухливими. Перекладіть їх у пенопластовую або дерев'яну коробочку з невеликими отворами, попередньо вистелити дно вологою ганчіркою.
4
Щоб надовго зберегти мотиля живим, загорніть його у вологий клапоть полотна або мішковини. Змочіть клапоть і злегка відіжміть, розсипте на одну його половину личинки тонким шаром разом з клаптиками вологого паперу і зі спить чаєм, укладіть ще два таких шару, розділяючи вологим аркушем паперу, зверху накрийте другою половиною полотна. Тримайте мотиля в такому вигляді на холоді (взимку - на підвіконні або біля балконних дверей, влітку - на нижній полиці холодильника).