Бактисубтил: інструкція по застосуванню.

Бактисубтил є лікарським препаратом, що нормалізує мікрофлору кишечника. Він містить спори бактерій Bacillus cereus, які перешкоджають процесам гниття в кишечнику і відновлюють рівновагу кишкової флори.

Показання до застосування бактисубтила

Бактисубтил містить спори бактерій, які після прийому препарату потрапляють в шлунок, зберігаючи життєздатність у кислому середовищі. Їх розвиток відбувається в кишечнику. Бактерії починають виділяти ферменти, які покращують розщеплення білків, жирів і вуглеводів. Внаслідок цього усувається гниття вмісту кишечника і симптоми прояву цього негативного процесу. Бактисубтил призначають при гострій і хронічній діареї, при дисбактеріозі (порушенні складу мікрофлори кишечника), ентероколітах і ентеритах. Також його приймають для профілактики і в процесі лікування функціональних порушень роботи кишечника, викликаної хіміотерапією.
Бактисубтил має здатність відновлювати синтез в кишечнику вітамінів групи P і B.

Інструкція по застосуванню бактисубтила

Бактисубтил продається у вигляді капсул. В одній капсулі міститься 35 мг порошку бактерій Bactillus cereus або 1 млрд зародкових суперечка. Бактисубтил призначають дорослим і дітям по 1 капсулі 4-6 разів на добу за одну годину до їди. Дітям до трьох років дають по 3-4 капсули на добу. Для дітей препарат застосовують тільки після консультації лікаря. Оптимальний вік дітей, яким рекомендований препарат, - старше 7 років. У всіх інших випадках при призначенні препарату лікар враховує ступінь тяжкості захворювання або функціонального порушення роботи кишечника і підбирає дозування залежно від маси дитини, особливостей його загального розвитку та схильності до алергії. Маленьким дітям і дорослим, які відчувають труднощі при ковтанні капсул, бактісубтіл дають наступним способом: відкривають капсулу і висипають її вміст в невелику кількість соку, молока або води. Для новонароджених вміст капсул змішують з грудним молоком. Не можна запивати бактісубтіл гарячими напоями.
Чи не рекомендується застосування бактисубтила одночасно з алкоголем.

Протипоказання і побічні дії

Бактисубтил можна приймати одночасно з антибіотиками та сульфаніламідними препаратами. Цей препарат призначають в період вагітності (на будь-якому терміні) і в період лактації, так як він не проникає в плаценту і грудне молоко. Якщо діарея не припиняється протягом перших днів після прийому препарату, лікування бактісубтілом потрібно припинити та проконсультуватися у лікаря. Препарат добре переноситься хворими і не викликає побічний ефект. Однак іноді можливий розвиток алергічних реакцій організму. Протипоказання до призначення препарату: підвищена чутливість до компонентів бактисубтила.