Офлоксацин: інструкція по застосуванню.

Офлоксацин є протимікробним засобом, що входять до групи фторхінолонів. Препарат має широкий спектр дії і застосовується при різних інфекційно-запальних захворюваннях.

Інструкція по застосуванню офлоксацину

Офлоксацин чинить на організм бактерицидну дію, він викликає блокаду ферменту ДНК-гірази в клітинах більшості грамнегативних і грампозитивних бактерій. Препарат призначають при інфекційно-запальних захворюваннях нижніх відділів дихальних шляхів, горла, носа, вуха, м'яких тканин, шкіри, суглобів, кісток, а також при інфекційно-запальних захворюваннях органів черевної порожнини і малого тазу, при інфекціях нирок і сечовивідних шляхів, для лікування гонореї, простатиту. Ціна препарату при цьому цілком доступна.
Офлоксацин не вплине на анаеробні бактерії та стійкий до впливу? -Лактамаз.
Офлоксацин призначає лікар індивідуально в кожному випадку. Доза офлоксацину в добу становить 200-800 мг, препарат приймають 2 рази на день. Хворим, які мають функціональні порушення нирок (КК 20-50 мл/хв), потрібно приймати в якості першої дози 200 мг, а потім кожні 24 год приймати по 100 мг. При КК менше 20 мл/хв в якості першої дози потрібно прийняти 200 мг, потім кожні 48 годин - по 100 мг.

Побічні дії офлоксацину

Офлоксацин може надавати наступні побічні дії: з боку системи травлення може бути нудота, блювота, болі в животі, діарея, метеоризм, запор; з боку центральної нервової і периферичної системи - запаморочення, безсоння, втома, нервозність, сонливість, тривога, депресія, когнітивні зміни, тремор, дезорієнтація, сплутаність свідомості, емоційна лабільність, порушення координації, порушення мови. Можуть з'явитися алергічні реакції: висип на шкірі, свербіж, кропив'янка, алергічний пневмоніт, васкуліт, анафілактичний шок, кон'юнктивіт. З боку серцево-судинної системи: зупинка серця, артеріальна гіпертензія, набряки, пальпітація, артеріальна гіпотензія, тахікардія, набряк легенів. З боку статевої системи у жінок може бути свербіж в області геніталій, виділення з піхви, подразнення, печіння, дисменорея, вагінальний кандидоз. З боку сечовидільної системи може з'явитися затримка сечі, почастішання сечовипускання, ниркова недостатність, гематурія, нефрит. З боку дихальної системи - кашель, бронхоспазм, виділення з носа. З боку органів чуття: погіршення слуху, порушення смаку, порушення чіткості зорового сприйняття. З боку системи кровотворення може виникнути оборотне пригнічення кістково-мозкового кровотворення, кровотечі, анемія.
Офлоксацин протипоказаний при вагітності, в період грудного вигодовування. Не можна призначати цей препарат дітям та підліткам до 18 років, а також при підвищеній чутливості до офлоксацину.
У деяких пацієнтів можуть з'явитися болі в грудній клітці, може підвищитися температура тіла, з'являється загальне нездужання, озноб, підвищене потовиділення, носова кровотеча.