Як проявляється сказ у собак.

Сказ - це небезпечне вірусне захворювання, яке передається через слину при укусі хворою твариною. Сказ серед собак досить поширене. Заражаються вони, як правило, від диких звірів або ж від своїх родичів-носіїв. Інкубаційний період триває 3-6 тижнів, після чого хвороба починає проявлятися.
Інструкція
1
Розрізняють буйне і тихе прояв захворювання. У першому випадку поведінка тварини зазнає значних змін. Собака стає млявою і апатичною, у неї пропадає апетит. Тварина відмовляється виконувати команди, прагне сховатися в тихому, захищеному від світла місці.
2
Часом хвора собака стає нав'язливо ласкавою. Вона наполегливо домагається уваги господаря, облизує його обличчя і руки (що надзвичайно небезпечно, так як, якщо слина потрапить на пошкоджену шкіру, може статися зараження). Потім така поведінка змінюється занепокоєнням: тварина стає тривожним, постійно гавкає, до чогось прислухається, лякається.
3
Змінюються і харчові звички собаки. Поряд з відмовою від їжі вихованець може заковтувати неїстівні предмети. Характерний симптом сказу - це спазми глоткової мускулатури, через які тварина стає не в змозі проковтнути воду.
4
Надалі скажена собака починає виявляти агресію по відношенню до людей (в тому числі і до господаря), а також до інших тварин. В цей час у пса активно виділяється слина, а гавкіт стає хрипким і переходить у виття. На зміну люті приходить апатія, коли знесилене тварина нерухомо лежить.
5
На останній стадії у тварини не закривається нижня щелепа, розвивається параліч спочатку задніх кінцівок, а потім і всього тіла. У підсумку паралізує серце і дихальну систему, і тварина гине.
6
При тихої формі сказу собака не проявляє агресії. Вона стає лагідною, не відходить від хазяїна, прагне його облизати. Потім хвороба також перетікає в параліч. Також симптоми сказу можуть бути атиповими, проявляючись у вигляді блювоти або кривавого проносу.
Зверніть увагу
Лікування сказу не існує, хворих тварин присипляють, тому не забувайте регулярно прищеплювати свого вихованця.