Лікувальні властивості беладони.

Беладонна або, як її колись називали, «мазь відьом» була рослиною популярним, головним чином, при створенні всіляких отрут і галюциногенних препаратів. Завдяки сучасній медицині беладона стала входити до складу багатьох лікарських препаратів, часто заспокійливих.

Історія використання беладони

Белладонна (інакше кажучи, красавку) завжди пов'язували з моторошними, фантастичними легендами. А справа в тому, що першими її властивості відкрили жінки, італійки, які не побоялися експериментів. Вони використовували сік рослини в якості очних крапель, чому зіниці розширювалися і погляд ставав виразнішим. У підсумку розумних дам звинуватили в чаклунстві, а ефект від «чортових ягід» перевірили емпірично, спостерігаючи у жертв параліч і судоми. Що примітно, в менших дозах рослина надає зворотний, заспокійливий ефект. Звідси і ще одна назва «сонна вишня». З цієї причини екстракт беладони призначався від безсоння, як знеболюючий засіб, від кашлю.
Шотландці, щоб приспати ворога, додавали сік беладони в бочки з пивом, що відправляються противникам.

Сучасна беладона

Зараз атропін, що міститься в коренях беладони, використовують в офтальмологічних препаратах. Щоб, як і раніше, розширити зіниці, але в набагато більш сприятливих дозах і не заради краси, а для проведення діагностики. Також беладона знайшла застосування у препаратах, що призначаються при спазмах, нервовому виснаженні, захворюваннях шлунка і кишечника. Наприклад, настоянка беладони використовується при виразці і холециститі по кілька крапель в день. А при бронхіальній астмі актуальний прийом «Солутан» на основі рідкого екстракту беладони, а також порошкові ліки, застосовуються які 2 рази на добу на кінчику ножа. Важливо пам'ятати, що дотримання правил прийому таких допоміжних речовин обов'язково. В іншому випадку можливий будь-який результат. Найбільш вірним рішенням буде неухильне дотримання призначеним дозам сучасних ліків, але ні в якому разі не варто намагатися самостійно зібрати беладону і зробити з неї мазі, настоянки тощо. Алкалоїди, що містяться в рослині, входять в безліч препаратів від неврозів, дратівливості і безсоння.
Ім'я рослини «беладона» прийшло з італійської мови, де bella - «прекрасна», donna - «жінка». Найпрогресивніші дами, які шукають яскравого погляду, стали музами для такої назви.
Гомеопатія також відкрила лікувальні властивості беладони і успішно застосовує їх при боротьбі з алергією, болями в серці і енурезом. Зараз беладону використовують також в косметології, де з її допомогою лікують висипу, а також стимулюють кровопостачання для додання природно рум'яного кольору шкірі.