Вибір підлогових ваг.

Підлогові ваги - це незамінний атрибут для тих, хто займається фітнесом і спортом, стежить за своєю фігурою і здоров'ям. Якщо ви вирішили придбати додому цей вимірювальний прилад, попередньо варто вивчити, як правильно вибрати такі ваги і на які саме критерії необхідно звернути увагу.

Типи підлогових ваг: механічні і підлогові

При покупці домашніх підлогових ваг спочатку варто визначитися: механічні або електронні пристрої вам більше до душі. Ці типи ваг різні за своїм конструктивним ісполненію.В механічних підлогових вагах основним елементом є вимірювальна пружина, яка управляє стрілкою. Зміщення останньою і показує вагу. Установка нульового значення в механічних вагах проводиться спеціальним коліщатком, який знаходиться в нижній частині приладу. Основні переваги таких ваг - невисока ціна (від 150-200 руб.), Довговічність, велика величина максимального навантаження і незалежність від джерел живлення.
Все підлогові ваги (як механічні, так і електронні) мають певне обмеження по максимальному навантаженні.
Однак вони вони володіють меншою точністю вимірювання. Їх похибка може становити 100-500 г. Крім того, в таких вагах відсутній додаткові функції - наприклад, пам'ять показників, контроль над відсотком м'язової і жирової тканини організму. У продажу можна механічні ваги самих різних марок: binatone, scarlett, camry, maxwell і др.Вес на електронному напольном пристрої відображається на цифровому дисплеї. Такі ваги мають більший перелік різних функцій, наприклад, вбудовані годинник, термометр, також вони можуть зберігати результати зважування. Моделі електронних ваг класу «преміум», оснащені спеціальними датчиками і вбудованим комп'ютером, можуть аналізувати розподіл жиру, кісткової і м'язової тканин і вміст води в організмі. Електронні моделі вимірювального обладнання є більш точними, ніж механічні. Працюють вони від акумуляторів, електромережі або батарейок. Деякі моделі таких ваг працюють від енергії, накопиченої від механічного впливу, або від сонячних батарей. Практично всі електронні прилади включаються/вимикаються автоматично. Установка нульового значення в електронних підлогових вагах провадиться також автоматично при їх включенні або за допомогою розташованої на корпусі кнопки. При виборі електронних підлогових ваг бажано звернути увагу на країну виробника і його торгову марку. Електронні німецькі прилади для вимірювання ваги вважаються одними з найбільш кращих в плані якості і точності вимірювання. Приміром, підлогові ваги beurer (Німеччина) мають багато позитивних відгуків. Також на ринку представлено багато інших марок ваг електронного типу: bosch, philips, tefal, tanita (Японія). Однак слід враховувати, що вартість підлогових електронних ваг буде прямо пропорційна їх функціоналу. За дизайн і відомий бренд також доведеться доплатити. Дорогі підлогові ваги мають термін гарантійного обслуговування - 2-3 роки. У разі поломки чи іншої проблеми ремонт пристрою здійснюється за рахунок виготовлювача.

Параметри вибору підлогових ваг

Після того, як підлогові ваги відібрані за основними критеріями, потрібно переходити до не менш важливим. Зокрема, поцікавтеся, яка похибка вимірювання приладу. Цей показник залежить від класу моделі ваг. Похибка недорогих приладів може складати 500 г - 1 кг. Більш просунуті і дорогі моделі більш точні, у них цей показник коливається в межах 100-300 г. Крім того, важливо, який максимальний вага може витримати вимірювальний апарат. Зазвичай межа максимального навантаження може бути 100-150 кг, в залежності від моделі підлогових ваг. А тому якщо ваша вага більше 120 кг, будьте особливо уважні при виборі вимірювального приладу. Перевищивши допустиму навантаження, підлогові ваги будуть пошкоджені з вашої вини. А значить, ви не зможете їх відремонтувати по гарантії.
Гранично допустима навантаження деяких моделей ваг доходить до 200-220 кг.
Вирішуючи, яке вимірювальне виріб вибрати , не слід забувати і про його дизайні. Сучасні підлогові ваги виготовляють з різних матеріалів: металу, пластику, дерева, загартованого скла і з натурального каменю. Пластикові моделі відрізняються найбільш простим дизайном. Вони недорогі, легкі, добре відмиваються. Скляні моделі відрізняються більшою довговічністю, мають стильний зовнішній вигляд, відносно недорого коштують. А підлогові ваги з поверхнею з дерева мають органічним і натуральним зовнішнім відом.Набор функцій теж залежить від переваг покупця. Багато моделей вимірювальних виробів визначають кількість зайвої ваги, що є дуже важливою і корисною функцією, але і ціна на подібний виріб буде набагато вище. Ще одна корисна функція - обсяг пам'яті ваг. Цей параметр важливий у випадках, коли приладом стане користуватися членів родини. Обсяг пам'яті може коливатися в межах від 2 до 10 осіб. Електронні підлогові ваги з цією функцією можуть автоматично ідентифікувати кожного користувача.