"Лоперамід": інструкція із застосування.

"Лоперамід" є протидіарейні лікарським засобом, який знижує перистальтику і зменшує моторику і тонус гладкої мускулатури кишечника, збільшує час знаходження в кишечнику його вмісту.

Показання до призначення "Лопераміду"

"Лоперамід" призначають при гострій і хронічній діареї різного походження (алергічне, лікарський, емоційне, променеве), при порушенні харчування і зміні до складу раціону, при порушенні обміну речовин і всмоктування, при регуляції стільця у пацієнтів, що мають ілеостому, як допоміжне кошти при діареї, викликаної інфекціями. Після прийому всередину "Лоперамід" надає швидке дію, яка триває 4-6 годин.

Інструкція щодо застосування "Лопераміду"

Капсули "Лопераміду" запивають водою, лінгвальну таблетку кладуть на язик, яка розпадається через кілька секунд, і її ковтають зі слиною. Запивати водою лінгвальну таблетку не потрібно.
Під час прийому "Лопераміду" у вигляді таблеток для розсмоктування може з'явитися поколювання або печіння мови.
Дорослим з гострою діареєю " Лоперамід "потрібно приймати в першій дозі 4 мг, згодом після кожного випадку діареї по 2 мг. Не можна перевищувати максимальну добову дозу в 16 міліграмів. Дорослим з хронічною діареєю призначають "Лоперамід" в першій дозі 2 мг, підбираючи підтримуючу дозу таким чином, щоб стілець з'являвся 1-2 рази на добу. Підтримуюча доза може становити 2-12 мг в суткі.Детям віком від 5 років при гострій діареї дають початкову дозу препарату - 2 мг, потім дають по 2 міліграма після кожного випадку діареї, максимальна добова доза "Лопераміду" для дітей становить 8 мг. Дітям віком від 5 років при хронічній діареї лоперамид дають по 2 мг в добовій дозі. Дітям у віці двох-п'яти років призначають розчин для перорального застосування в залежності від ваги дитини - по п'ять мілілітрів на десять кілограмів маси тіла, 2-3 рази на добу. Вища добова доза становить 6 мг на 20 кг маси тіла.
Прийом" Лопераміду "необхідно припинити, як тільки з'явиться нормальний стілець або стілець буде відсутня понад 12 годин.

Побічні дії і протипоказання до застосування "Лопераміду"

"Лоперамід" протипоказаний при гіперчутливості, гострому виразковому, коліті кишкової непрохідності, дивертикулезе, при діареї, викликаної псевдомембранозним ентероколітом, дизентерією та іншими інфекціями ШКТ. "Лоперамід" не призначають в I триместрі вагітності, а також під час грудного вигодовування; дітям, які мають вік до двох років. При печінкової недостатності його застосовують з обережністю. "Лоперамід" може викликати такі побічні дії: алергічні реакції на шкірі (висип), запаморочення, сонливість, сухість у роті, електролітні порушення, кишкові кольки, нудоту, блювоту, метеоризм, запори, діскоморт або біль в області живота. Іноді може з'явитися затримка сечі і кишкова непрохідність. При передозуванні "Лопераміду" спостерігаються такі прояви: пригнічення центральної нервової системи (пригнічення дихання, ступор, сонливість, порушення координації рухів), кишкова непрохідність. Лікування симптоматичне: призначають активоване вугілля, антидот - налоксон, промивають шлунок.