Сучасна спальня - Яка вона ?

Сучасна спальна кімната - це не просто місце, де сплять. Це приміщення, яке повинно створювати у людини відчуття затишку і комфорту. У зв'язку з цим до його оформлення пред'являються досить суворі вимоги, дотримуючись яких, можна зробити відмінну кімнату для відпочинку.
Сучасний дизайн спальні може бути абсолютно будь-яким, ніяких чітких правил чи обмежень немає. Це може бути як східний стиль, так і мінімалізм, і хай-тек, і багато інших варіанти. Єдина вимога, якому потрібно підкорятися при оформленні спальні, - це те, що таке приміщення повинне бути місцем відпочинку і розслаблення. А це означає, що необхідно приділити увагу деталям і дуже чітко продумати весь дизайн. Не рекомендується перевантажувати спальню різними дрібницями і зайвими деталями - не можна створювати в ній відчуття захаращеності. Також рекомендується особливу увагу звернути на колір, в якому буде виконана дана кімната. Краще всього використовувати 2 відтінку, що особливо вам подобаються (краще, якщо вони будуть світлими і спокійними).

Які стилі дизайну спальні сьогодні є

Сьогодні на піку популярності знаходяться одразу кілька напрямків: - мінімалізм; - класика; - вінтаж; - еклектика; - хай-тек.Классіческій варіант спальні особливу увагу приділяє кольоровим рішенням. Адже саме колір диктує і настрій, і самопочуття. Традиційно класичним варіантом є пастельні відтінки. При цьому зовсім необов'язково, щоб кольори були бляклими, вони цілком можуть бути і насиченими. Такі ще називають благородними. До подібної колірної гамі фахівці відносять білий, зелений і блакитний тони. Дозволяється та позолота, але тільки в міру. В іншому випадку вона буде виглядати безвкусно.Что стосується меблів, переважні варіанти з натурального дерева. Ще варто враховувати, що меблів не повинно бути занадто багато - 4-5 предметів цілком достаточно.Стіль хай-тек припускає наявність ідеальних гладких стін, бажано без шпалер. Ідеальні будуть різні хромовані деталі - світильники, ручки і фурнітура дверей, обрамлення дзеркал і т.д. Кольори, які використовуються в даному стилі - переважно монохромні - чорний, білий, сірий. Ідеально, якщо предмети меблів (яких також не повинно бути багато) будуть виконувати невластиві для них функціі.Мінімалізм, як це зрозуміло з назви, напрямок, що припускає повну відсутність зайвих елементів. Як правило, такі спальні дарують відчуття легкості і простору. Кольори, які використовуються тут також повинні бути достатньо стриманими. Правда, колірна гамма може бути ширше, ніж в інших варіантах - і чорно-біла, і сіро-блакитна. Єдине, чого слід уникати - це перенасищенія.Популярное сьогодні напрямок в дизайні вантажу знайшло своє місце і в обробці спалень. Найкраще він застосовується у великих просторих спальнях. Адже тут простіше розставити антикваріат по місцях. Вантажний стиль в спальні створюють пастельні кольори - ніжні, світлі і теплі. Можна поставити тут плетені крісла. Такі деталі, як стьобані ковдри в стилі печворк, в'язані гачком накидки, шовк з орнаментом - усе це дозволяє зануритися в атмосферу затишного минулого. В винтажной спальні можна розвісити великі люстри, а також використовувати свічки або світильники у формі свічок. В цьому стилі дозволяється використовувати і тюль для фіранок. Як варіант, їх можна доповнити ще й тюлевим балдахіном на ліжко. Фотографії та картини на стінах, які будуть повністю відповідати духу епохи, стануть відмінним доповненням в даному направленіі.Еклектіка увазі змішання різних стилів. Це може бути класика і модерн, а також багато інших варіанти і комбінації. Плюс такого оформлення спальні в тому, що вона є утилітарною, тобто підходить усім. У такій кімнаті завжди можна почувати себе комфортно і захищено. Інтер'єр такої кімнати відрізняється особливою оригінальністю виконання.

Універсальні поради з оформлення спальні

Сучасні інтер'єри спальні вимагають максимального звільнення простору. Доведено, що якщо перевантажити кімнату зайвими деталями або надто багатим декором, ви не будете себе почувати відпочив. Найкраще для обробки вибирати натуральні і при цьому прості матеріали. Паперові шпалери, шматок кладки необштукатуреної стіни, використання штучного каменю і т.д. - Відмінне рішення для сучасного дизайну спальні.
Також широко застосовуються для обробки і тканинні матеріали, декоративна штукатурка, а також бамбукові шпалери. У більшості випадків такі поєднання застосовуються в спальні в стилі еклектика або хай-тек.
При оформленні спальні одним з важливих аспектів є колірне рішення. Можна використовувати або два нейтральних відтінку з однієї гами, які використовуватимуться для великих поверхонь, і один для акцентування деталей. А можна брати один яскравий колір для основної частини кімнати і нейтральний для деталей.Домінірующей частиною кімнати зазвичай стає область біля ліжка. Вона легко може бути пофарбована в контрастує з основними колір. Як варіант, можна використовувати різний орнамент для прикраси цієї спальної зони.Освещеніе - ще один важливий фактор при оформленні спальні. Сучасні виробники і дизайнери пропонують величезну кількість варіантів для освітлення кімнати. Це можуть бути і стельові світильники, і настінні, а також світлодіодне підсвічування меблів та аксесуарів. А ось центральні величезні і громіздкі люстри популярністю не користуються. Краще замінити їх на бра в прикроватной зоні або настільним светільніком.Еще одна деталь, на яку слід звертати увагу при складанні дизайн-проекту сучасної спальні, - це меблі. Вона обов'язково повинна бути функціональною - не громіздкий, не високою, без будь-лио декоративних надмірностей (таке дозволяється тільки в стилі вінтаж). Відмовитися краще від балдахінів, прікроватних подушечок (залиште максимум 2-3), важких гардин і т.д.
Дуже популярні сьогодні ліжка-подіуми, у яких на місці заснування зроблені спеціальні полички, в яких можна зберігати книги та багато іншого. Це і місце допоможе заощадити, і ліжко зробить дуже оригінальною.
Шафи-купе, якщо такі стоять в спальні, повинні бути глянцевими з максимально великими дзеркальними поверхнями. Бажано, щоб фасади таких шаф зливалися з обробкою стен.Естественно, що в спальні, як і в будь-якій іншій кімнаті, є різні аксесуари (навіть незважаючи на рекомендацію звести їх число до мінімуму). Вони також повинні відповідати загальній концепції спальні. Можна розмістити тут велику квітку в горщику, який відноситься до категорії неквітучих, 3 або 4 настінних елемента (рамки з фото, картини і малюнки, панно і т.д.), пару настільних фотографій в спокійних рамках і великі настінні годинники.
Від використання статуеток, якщо це не передбачено стилем спальні , краще відмовитися, так як вони будуть виглядати недоречно і стануть зайвим пилозбірником.
Природно, що це рекомендації універсальні, і якщо вас вони не влаштовують, ви можете створити свій проект і втілити його в життя. Адже основне призначення спальні - бути острівцем затишку і безпеки для кожної людини.