Як дістатися до Стамбула.

Стамбул - один з найстаріших турецьких міст. Там перемішалися епохи. Це місто в різний час був столицею чотирьох імперій - Римської, Візантійської, Османської та Латинської. Він неймовірно привабливий для туристів, так як кількість пам'яток в ньому дуже велике.
Інструкція
1
Добиратися з Москви до Стамбулу дуже зручно. З усіх трьох міжнародних аеропортів - Внуково, Домодєдово і Шереметьєво - туди літають літаки. Відбувається по кілька рейсів на день. Час у дорозі - близько 3,5 годин. Щоб потрапити в Стамбул, не потрібна віза. Досить чинного закордонного паспорта. Термін його дії повинен бути не менше трьох місяців з дати закінчення поїздки.
2
Доїхати до Стамбула можна і на автомобілі, але шлях буде досить довгий. При цьому доведеться перетинати кордон Росія - Україна, що в сезон відпусток може зайняти багато часу. Але якщо ви все ж вирішили подорожувати на машині, вирушайте з Москви по Калузькому шосе на трасу М2, в сторону Калуги. Ви проїдете її, потім Брянськ. Кордон з Україною буде після населеного пункту Севск. Потім тримайте пункт через Ніжин на Київ. Потім - через Умань на Одесу. В Одесі вам потрібен морський порт. Звідти відправляються пороми в Стамбул. Час в дорозі - близько двадцяти годин плюс час на поромі, на якому потрібно буде перетнути Чорне море. Звичайно, цей шлях не такий швидкий, як на літаку. Але зате по дорозі можна оглянути визначні пам'ятки і старовинні російські та українські міста. Також цікаво проплисти по Босфору - вузькому протоці, що з'єднує Чорне та Мармурове моря.
3
Є ще один наземний шлях, яким можна дістатися до Стамбула. Вам потрібно придбати квиток на поїзд Москва - Софія. Він відправляється з Київського вокзалу. Доїхавши до болгарської столиці, там же на вокзалі ви пересідаєте на поїзд Софія - Стамбул. Ходять в турецьку столицю і автобуси з Болгарії. Автовокзал (болгарською - «автогара») знаходиться поруч із залізничним. Час в дорозі на автобусі приблизно однакове з потягом - близько дванадцяти годин.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете їхати в Стамбул через Софію, доведеться отримувати болгарську візу. Вона не знадобиться тільки в тому випадку, якщо є діюча шенгенська.
У Стамбулі відмінно розвинена транспортна система, тому дістатися з аеропорту до будь-якої точки міста не складе ніяких труднощів. Існує можливість вибору як економічного варіанта трансферу, так і максимально комфортного, але за більшу вартість.
Інструкція
1
Дістатися з аеропорту Стамбула до будь-якої точки міста можна, скориставшись послугами транспортної муніципальної компанії Хаваташ. Вона пропонує зручний розклад руху автобусів по економічним цінами. Зупинка, з якої відправляються автобуси Хаваташ, розташована навпроти виходу з аеропорту. Квиток можна придбати як у водія, так і заздалегідь - через інтернет.
2
Щоб, прилетівши в Стамбул, максимально швидко потрапити в будь-яку частину міста, не витративши час на простої в пробках, варто віддати перевагу метро. Слідуючи за вказівниками в аеропорту, знайти його не складе труднощів. Для цього навіть не потрібно виходити на вулицю.
3
Якщо необхідно дістатися до залізничного вокзалу Сіркеджі або однієї з платформ приміських поїздів, доведеться скористатися послугами таксі й електрички. На початку потрібно буде доїхати від аеропорту на таксі до платформи Йешільюрт. Дорога займе не більше 10 хвилин. Потім слід пересісти на електропоїзд, наступний до вокзалу Сіркеджі. Тут час у дорозі складе не більше 30 хвилин.
4
До автовокзалу Хайдарпаша, розташованого в азіатській частині Стамбула, добиратися з аеропорту досить довго. Спочатку необхідно доїхати на метро до станції Хавалімані, потім зробити пересадку до станції Зейтинбурну, після чого доїхати на швидкісному трамваї до станції Еміненю, де знаходиться однойменний причал. Тут слід переправитися на вапуре через Босфор і вийти на причалі Хайдарпаша. Залізничний вокзал буде знаходитися через дорогу.
5
Доїхати з аеропорту Стамбула до центру міста можна на муніципальному автобусі, наступного за маршрутом №96Т. Це найдешевший варіант трансферу, але в той же час і найдовший. Час в дорозі займе не менше години, а інтервали руху автобусів становлять 40-50 хвилин.
6
Багато представництва транспортних компаній, що надають послуги трансферу до будь-якої точки Туреччини, розташовуються безпосередньо в самому аеропорту Стамбула. Придбати у них квиток не складе труднощів. Однак слід звернути особливу увагу на кількість місць в автобусі, його заповнюваність, а також точний маршрут прямування. Останній пункт особливо важливий, оскільки він завжди коригується залежно від кількості пасажирів, що забронювали різні готелі. Це означає, що така поїздка може тривати вкрай довго. У цьому випадку має сенс зібрати інформацію в різних компаніях, щоб знайти найбільш підходящий варіант.