Як роблять воскові фігури.

Виготовлення воскових фігур - складний процес, який під силу тільки професійній команді скульпторів і художників. Якісні воскові фігури робляться вручну протягом декількох місяців і коштують десятки тисяч доларів.
Інструкція
1
Перший етап створення воскової фігури полягає в дуже докладному вивченні зразка. Скульптори, якщо є можливість, особисто оглядають людини, вимірюють його антропометричні дані. Якщо особистий контакт неможливий - знаходять фотографії людини, переглядають відео. Якщо створюється скульптура історичної особистості, знаходять її портрети та скульптури. Після вимірювань підбирається характерна для даної людини або персонажа поза, яка найкращим чином підкреслить його характер і емоційні особливості.
2
Воскова фігура виготовляється на основі гіпсового зліпка, зробленого з попередньо створеною глиняній або пластилінової скульптури, тобто скульптор працює не з воском, а з іншими матеріалами. Фігуру відливають з дуже якісного бджолиного воску, в який додають різні фарбувальні пігменти, щоб фігура мала потрібний колір. Віск заливають в ливарні форми при температурі 74oC, потім він остигає в них протягом години. Готові скульптури очищають від задирок і швів і загортають у спеціальні тканини, які дозволяють фігурі остаточно охолонути, чи не розтріскуючись.
3
Сучасні воскові фігури покривають спеціальним лаком, який робить їх довговічними і стійкими до високих і низьких температур. Часто частини воскової фігури, які приховані одягом, роблять не з воску, а з пластику. Але голову і кисті рук завжди виготовляють з воску.
4
Для воскових фігур створюють спеціальні зубні протези, при цьому підбирають їх так, щоб вони підходили під анатомічну форму щелепи.
5
Багато години над фігурою працюють Пастижер, які створюють скульптурі зачіску зі справжніх волосся, а також брови, вії, вуса і бороди при необхідності.
6
Останній етап - робота гримерів. Саме вони перетворюють мертву ляльку в практично жива істота, яка складно відрізнити від оригіналу.
Після того, як свічка догоріла до кінця, від неї залишаються шматочки воску, які зазвичай викидають за непотрібністю. Щоб поекспериментувати, а заодно і заощадити, «відходи» можна використовувати повторно, створивши з них нову свічку.
Вам знадобиться
  • - віск;
  • - каструлі;
  • - форма для свічки.
Інструкція
1
Підберіть підходящу форму для свічки. Краще взяти для цього тару, яку не шкода буде викинути після використання. Підійдуть бляшані банки і товстостінні пластмасові пляшки з-під косметики.
2
Стінки і дно форми ретельно вимийте і висушіть. Потім змастіть їх засобом для миття посуду - це допоможе дістати свічку після охолодження воску.
3
У центрі дна банки шилом зробіть отвір для кріплення гнота. Скрутіть його з 2-3 бавовняних ниток, просмикніть в отвір і зав'яжіть вузликом. До верхнього кінця гнота прив'яжіть олівець або смужку картону, який буде лежати на банці. Гніт повинен бути ідеально рівно натягнуть між дном і верхівкою форми для свічки.
4
Куски нового воску або уламки старих воскових свічок розігрійте на водяній бані. Доведіть матеріал до рідкого стану, потім приберіть з плити і дайте постояти протягом п'яти хвилин.
5
Акуратно залийте рідкий віск в формочку, намагаючись за один раз заповнити весь її обсяг. Віск буде укріпляти від країв до центру, при цьому в області навколо гнота трохи «осяде». В з'явилося поглиблення залийте нову порцію. Поки свічка не охолола, проткніть її тонкою голкою, щоб усередині маси не утворилися порожнечі.
6
Залежно від розміру свічка буде готова до використання приблизно через 24 години. Прискорювати процес охолодження не варто - віск може розтріскатися від перепаду температур.
7
Щоб зробити свічку кольоровий, в декілька ємностей з воском додайте спеціальні барвники для свічок. Вливайте їх в форму по черзі: дочекайтеся, поки перший шар затвердіє, але не охолоне, після цього додавайте другий.
8
Додати вертикальні кольорові шари можна, якщо вузьку свічку по черзі занурювати в ємності з різнокольоровим воском, притримуючи за гніт. Перед кожним новим шаром старий закріплюють зануренням в посуд з холодною водою.
Корисна порада
В рідкий віск можна додати пару крапель ефірного масла. Тоді свічка, згораючи, буде пахнути.