Облицьовує печі своїми руками.

Облицювання печі - обов'язковий етап її створення. Облицювання не тільки надає печі гідний зовнішній вигляд, але і повністю захищає вас від можливого витоку продуктів згорання, покращує тепловіддачу печі. Облицювання печі своїми руками - складне, але цікаве заняття.

Види облицювання

Піч можна облицьовувати тільки кахлями і керамічною плиткою. В якості сполучного розчину краще використовувати глину або спеціальні готові плиткові клеї для печей, а ось цемент застосовувати не варто.
Кахлі відрізняють від звичайної плитки за особливою коробчатой формі.
Вибір облицювальної і кахельної плитки зараз великий, тому ви без зусиль підберете потрібний вам варіант. Завжди можна знайти плитку, яка відповідатиме вашим естетичним смакам. Основними видами плитки для облицювання печі є майоліка, на яку після укладання наносять рисунок, теракота - довговічна плитка з пористою структурою, клінкер - дуже стійка плитка з суміші глин, керамограніт - міцна непориста плитка.

Підготовка печі

Перед тим , як облицьовувати піч або камін, необхідно провести підготовку. Піч повністю очищається від штукатурки і фарби, шви між цеглинами печі теж очищаються, з них видувається пил, потім піч протирається вологою ганчіркою. Всі нерівності цегельної кладки необхідно закрити, поверхня повинна бути максимально рівною. На вирівняною поверхні зміцнюється спеціальна мелкоячеистая дротяна сітка, яка дозволить розчину краще схопитися з цеглинами пічної кладки. Сітка закріплюється за допомогою дюбелів або цвяхів, які забиваються в шви між кірпічамі.Разумеется, починати облицювання можна тільки в тому випадку, якщо піч холодна, більш того, її можна розпалювати тільки через тиждень після облицювання.

Облицювання печі

На початку облицювання на грубку наносять глину або клей і чекають, коли цей шар повністю висохне. Потім беруть в руки першу плитку, наносять на неї розчин і приклеюють до печі. І так ряд за рядом піч облицьовують плиткою. Найголовніше - укладати плитку рівно, необхідно постійно звірятися з рівнями. Кожен викладений ряд потрібно дуже ретельно перевірити, так як потім виправляти його буде пізно. Для того, щоб класти плитку рівніше, бажано попередньо розмітити поверхню, використовуючи шнури з вантажами, які забезпечуватимуть натяжку, на концах.Начінать облицювання необхідно знизу. Кожну плитку потрібно не тільки притиснути руками, а й акуратно пристукнути молотком з гумовою ударною частиною.
Шви між плитками не повинні бути забиті розчином, це знизить естетичну привабливість облицювання.
Ваша піч може мати такі розміри, що її не вийде повністю викласти цілої плиткою, в деяких місцях доведеться використовувати шматки плитки, їх викладають в останню очередь.После того, як піч повністю облицьована, її необхідно ретельно очистити від залишків розчину.