Цегла керамічна: види, розміри, застосування.

Керамічна цегла - це будівельний матеріал характерного червоного кольору, який виготовляється з глини. Фахівці поділяють керамічна цегла за формою, наявності порожнеч і технічними властивостями. Використовується він і для будівництва, і для облицювання та оздоблення приміщень - як житлових, так і офісних. Однак, щоб домогтися потрібного ефекту, цегла потрібно вибирати правильно, ретельно вивчивши всі наявні види, розміри і області застосування.
Керамічна цегла досить широко застосовується в будівництві. Пов'язано це з його універсальними технічним характеристиками, які дозволяють йому бути відповідним і для базових будівельних робіт, і для оздоблювальних.

Особливості керамічної цегли

Керамічна цегла має кілька різних видів: - будівельний; - пустотіла; - облицювальний (або лицьовий).
Дуже часто зустрічаються змішані види керамічної цегли. Так наприклад, фасадний варіант цегли може бути як порожнистою, так і повнотілою.
Досить часто керамічна цегла використовують в приватному будівництві для облаштування пічного простору, тобто тієї частини стіни, яка безпосередньо контактує з відкритим вогнем. У цьому випадку часто говорять, що використовували шамотна кірпіч.Проізводство керамічної цегли обумовлюється державним стандартом, що є гарантією відсутності браку при виробництві. Керамічна цегла обов'язково повинен відповідати наступним параметрам. Допускається поглинання вологи цеглою не більше 8% для повнотілої і 6% для пустотілого. Також дуже важливий правильний розмір. Стандартний керамічна цегла має такі дані: 250 Х 120 Х 65 мм.
Варто враховувати, що за ГОСТом виробники можуть дозволити собі додатково випускати цеглу неправильної форми.
Зовнішній вигляд також повинен відповідати стандарту. По ньому одна поверхня повинна бути ребристою, інша - прямолінійною. Керамічна цегла обов'язково повинен бути екологічно безпечним, а також не може містити включення вапна і каміння. Адже якщо такі вкраплення з'являться, в умовах експлуатації та влагопоглощенія вони розбухають, в результаті цегла псується, тріскається і ламається. Вага одного керамічної цегли повинен дорівнювати 4,3 г.Определіть якість випалу цегли легко можна за зовнішнім виглядом цегли. Ознаки недостатньо випалу, так званого недожога - гірчичний колір каменю і глухий звук, який лунає якщо цегла кинути. Мінуси такого шлюбу - низька морозостійкість і погана водопоглощаемость. Якщо ж цегла була пережжен, він матиме чорні підпалини і неправильну оплившую форму. Такий камінь володіє підвищеною теплопровідністю, тобто тепло буде на порядок швидше йти з дому.

Переваги керамічної цегли

У керамічної цегли є ряд своїх переваг. Одне з них - це традиційність. Адже саме такий матеріал використовується для будівництва та оздоблення вже не першу сотню років. А це означає, що він перевірений часом. І сьогодні керамічна цегла знають як ідеальний будівельний матеріал, який використовується для зведення різних будівель. Ще одним плюсом керамічної цегли є його екологічність. Пов'язано це з тим, що виготовлений він з двох природних натуральних матеріалів, додаткові ж домішки не використовуються. Тому керамічна цегла ідеально підходить для будівництва будинків, де будуть жити деті.Кераміческій цегла - матеріал дуже міцний. Фахівці навіть порівнюють його з природним каменем. Він до такої міри витривалий, що з нього можна будувати будинки заввишки до 1000 м. А ще збудовані будівлі з керамічної цегли відрізняються довговічністю. Гарантійний термін таких будов близько 150 років. Але історія знає пам'ятки архітектури з цегли, які були збудовані і триста, і чотириста років тому. Керамічна цегла дуже стійкий до агресивних факторів зовнішнього середовища. А ще він є вогнетривким і морозостійкі матеріалом. Плюс керамічної цегли в тому, що він забезпечує ідеальну звукоізоляцію і теплоізоляцію.

Види керамічної цегли

Керамічна цегла ділиться на різні види. У кожного з них свої функції і призначення. Повнотіла цегла - це той матеріал, який має невелику допустимий обсяг порожнеч. Як правило, використовується такий для кладки стін, зведення колон та інших схожих з нею конструкцій, які можуть витримувати не тільки власну вагу, але і додаткове навантаження. Цей вид цегли ще часто називають будівельним, звичайним, рядовим.Пустотелий цегла використовується для кладки невеликих перегородок, зовнішніх стін і для заповнення каркасів будівель з підвищеною поверховістю. Його ще часто називають дірковим, щілинним, економічним, самонесучим. Слід пам'ятати, що використовується така цегла для полегшених конструкцій. Отвори в цеглі можуть бути наскрізними і односторонніми. Форма у таких порожнеч може бути різною - круглої, квадратної, овальної і навіть прямокутної. Економічним така цегла вважається через те, що при виготовленні пустотілого варіанту витрачається менше матеріала.Кірпіч облицювальний (фасадний, лицьовий), як правило, відноситься до категорії пустотілих. У зв'язку з цим він відноситься до категорії теплих матеріалів. При цьому, у зв'язку з тим, що він є облицювальною, його колір повинен бути рівним, грані гладкими, а форми правильними і стандартними.
Рельєфна цегла є одним із різновидів облицювального. Його поверхня має незвичайний малюнок під мармур, дерево або антик.
Фасонний цегла являє собою фігурний матеріал. У нього закруглені кути і ребра, а також неправильні грані. З таких моделей зазвичай зводять арки, круглі колони і прикрашають фасади домов.Клінкерний цегла застосовується для обробки і декору цоколів, вулиць, дворів, мощення доріг і облицювання фасадів. Він дуже добре пристосований до перепадів температур і агресивного впливу навколишнього середовища. Пов'язано це з його підвищеною щільністю. Шамотна цегла носить другу назву - вогнетривкий. Він здатний витримувати температуру понад 1600оС. Виготовлений така цегла з вогнетривкої глини. Зустрічається в класичній, клиноподібної, трапецієподібної і арочної форме.Сравнітельно низька ціна за штуку, висока міцність, стійкість до різних агресивних факторів роблять керамічну цеглу вкрай привабливим і популярним для будівельників.