"Егілок": інструкція із застосування.

Мігрень, порушення серцевого ритму, підвищений артеріальний тиск - ось короткий перелік симптомів, при яких призначається прийом лікарського препарату "Егілок". Даний препарат добре себе зарекомендував при наявності вищевказаних захворювань і досить часто призначається пацієнтам.

Опис і фармакологічна дія препарату

"Егілок" - синтетичне засіб, що застосовується, зокрема, для лікування артеріальної гіпертензії, профілактики мігрені. Основною діючою речовиною даного препарату є метопрололу тартрат. "Егілок" випускається в таблетках дозуванням 0,025 г, 0,05 г і 0,1 г в пачках по 20, 30, 60,100 таблеток. В таблетованій формі випускається і препарат "Егілок Ретард" - з тими ж чинним і допоміжними речовинами. У пачці по 30 таблеток дозуванням по 0,05 г і 0,1 г. Препарат дуже швидко і практично повністю (95 відсотків) абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Йогобіодоступність - 50 відсотків. В процесі лікування рівень біодостопнусті становить 70 відсотків. Прийом їжі на 20-40 відсотків сприяє збільшенню біодоступності препарату. Діюча речовина егілок - метопролол - біотрансформується в печінці. Метаболіти препарату не є фармакологічно активними. 95 відсотків активної речовини препарату виводиться з організму протягом 72 годин, з сечею. Приблизно 5 відсотків метопрололу залишаються в незмінному вигляді. В такому вигляді вони і виводяться з організму.

Показання до застосування

"Егілок" призначається пацієнтам з артеріальною гіпертензією (особливо людям старше 60 років), використовуючи даний препарат самостійно або в комплексній терапії з іншими антигіпертензивними засобами. Необхідний прийом "егілок" для вторинної профілактики інфаркту міокарда, для профілактики нападів стенокардії, при порушеннях серцевого ритму - шлуночкової екстрасистолії, наджелудочковой аритмії, при гіпертиреозі. Призначають препарат і для профілактики мігрені. Також "Егілок" використовується при ішемічній хворобі серця,

Фармакологічна дія

"Егілок" є кардіоселективним бета-блокатором, надають гіпотензивну дію, знижує частоту скорочень серця, знижувати тяжкість стенокардії і частоту її нападів, сприяє поліпшенню фізичного стану пацієнта . Також завдяки дії "егілок" можна значно знизити ризик повторного інфаркту міокарда. Попереджає виникнення мігрені. При дотриманні зазначених в інструкції доз не впливає на периферичні артерії і гладку мускулатуру бронхів. Максимальна дія препарату проявляється вже через півтори години після прийому. Приблизно 5 відсотків активного речовини виводиться з організму з сечею в незміненому вигляді. Решта препарату біотрансформується в печінці. Тому людям з патологією печінки, порушеннями її функцій необхідні спостереження лікаря і корекція дози.

Спосіб застосування та дози

Дозування "егілок" кожному пацієнту призначається в індивідуальному порядку з урахуванням стану його здоров'я і наявністю супроводжуючих факторів. Наприклад, при артеріальній гіпертензії початкова доза препарату становить 50 мг на добу в один або два прийоми. За відсутності ефекту або малозначних результатах рекомендується збільшити дозування, але не більше 200 мг на добу. Для пацієнтів, які страждають стенокардією, рекомендована доза препарату становить 100-200 мг на добу 1 або 2 рази на день. Аналогічна доза призначається і при надшлуночкових аритміях, а також при екстрасистолії. Препарат слід приймати два рази на добу (вранці та ввечері). 100-200 мг на добу двічі на день - така дозування препарату при призначенні для профілактики вторинного інфаркту міокарда, нападів мігрені. Збільшувати дозу, зазначену в анотації, не рекомендується.
У хворих на цукровий діабет необхідний постійно контролювати рівень цукру в крові.
При призначенні" егілок "хворим з порушеннями функцій печінки і нирок необхідне спостереження лікаря. Це необхідно у зв'язку зі здатністю препарату накопичуватися в виводять органах.

Протипоказання до вживання препарату

"Егілок" не слід призначати пацієнтам із синусовою брадикардією з частотою серцевих скорочень менше 60 ударів на хвилину; АВ-блокаді другого або третього ступеня; синоатриальной блокаді; порушеннях периферичного кровообігу; артеріальноюгіпотензією (зниженим артеріальним тиском нижче 90-100 мм рт. ст.); високої сприйнятливості компонентів препарату. В цьому випадку необхідна заміна препарату будь-яким іншим засобом з аналогічною дією.

Побічні ефекти

Під час прийому "егілок" можливо поява високої стомлюваності, сонливості, запаморочення, депресії, безсоння, зниження концентрації уваги, нудота, блювота, пронос , запор, сухість у роті, болі в животі, серцева недостатність. У рідкісних випадках можуть відзначатися порушення зору, дзвін у вухах, кон'юнктивіт, алергічні реакції, почервоніння шкіри, облисіння, збільшене потовиділення, підвищення маси тіла. Але в більшості випадків препарат добре переноситься.
"Егілок" може викликати неуважність, сонливість, тому його слід з обережністю призначати людям, чия професія вимагає особливої уваги.

Особливі вказівки

Під час вагітності застосування егілок можливо тільки, якщо користь для організму матері перевищує ризик для плоду. При цьому необхідно обов'язкове спостереження за станом плоду. Після народження також необхідно моніторування новонародженого, щоб виключити артеріальну гіпертензію, пригнічення дихання, брадикардію, зниження рівня цукру в крові. Під час вагітності "Егілок" рекомендується замінити на аналогічні препарат, але більш щадного дії.

Термін придатності та умови зберігання

Термін придатності - 3 года.Храніть при температурі не вище 25оС в сухому місці, не доступному для дітей.