Як в пустелі без води.

Пустеля - не саме гостинне місце. Пекуче сонце і висока температура роблять перебування людини в пісках нестерпним. Крім небезпеки отримати тепловий або сонячний удар невдачливого подорожнього чекає ще одна перешкода - спрага. Адже добути воду в пустелі не так-то просто.
Інструкція
1
В основному життя в пустелі зосереджена навколо оазисів - острівців зелені, що розкинулася навколо водойми, що утворився завдяки наявності підземних вод або частого випадання опадів. Найрозумніше не залишати такі місця без карти і запасу прісної води, адже шлях від одного оазису до іншого найчастіше виявляється неблизьким.
2
Виявити воду в пустелі можна, спостерігаючи за поведінкою тварин і птахів. Сліди звірів, їх послід, нори в піску свідчать про наявність у цій місцевості живих істот, що було б неможливим, якби не було неподалік хоча б невеликого джерела води. Також на наявність живлющої вологи вкажуть зграї птахів, що кружляють у повітрі на світанку або заході, і виростання таких видів рослин, як верба, пальма, бузина, тригранний тополя, рогозу, ревінь.
3
Якщо ніяких ознак води поблизу не спостерігається, втамувати спрагу можна, використовуючи які ростуть в достатку в пустелі кактуси, фінікові пальми, баобаби і саксаули. М'якоть кактусів віджимають, тим самим отримуючи з них воду. Якщо пожувати кору саксаулу, також можна на час вгамувати спрагу. Вологу з баобабів і фінікових пальм отримують так само, як березовий сік, проробляючи отвір в корі.
4
Різниця між денною та нічною температурою в пустелі величезна, і за ніч випадає роса. Цю воду можна збирати з каменів, але робити це слід до сходу сонця. Денне світило за лічені хвилини здатне висушити вологу.
5
Часом пустеля лише здається безводної. Часом в ній зустрічаються засохлі струмки, що може привести подорожнього, який страждає від спраги, в розпач. Однак якщо копнути в руслі струмка землю, високий шанс, що під шаром піску з'явиться вода.
Корисна порада
Ймовірність померти від спраги в пустелі превалює над іншими небезпеками, тому в критичній ситуації в хід можуть йти будь-які рідини. Часом заблукали мандрівники вживають власну сечу, щоб вижити. А що загубився в пустелі Аризона вісімдесяти чотирирічний чоловік дочекався рятувальників завдяки тому, що пив склоочисник, фільтруючи рідина через серветку.