Як впливають антибіотики на вагітність. Як антибіотики впливають на вагітність.

Під час вагітності лікарі радять відмовитися від прийому антибіотиків, так як ліки проникають через плаценту в організм малюка і можуть негативно вплинути на його розвиток і зростання. Однак трапляються такі моменти, коли прийом антибіотиків просто необхідний. Саме тут у майбутньої матусі і виникає безліч побоювань.
Інструкція
1
Антибіотики являють собою препарати, які направлені на лікування захворювань, спровокованих різними мікроорганізмами. І приймати антибіотики під час вагітності не завжди безпечно, так як препарати крім свого прямого антибактеріального впливу можуть викликати побічні ефекти у вигляді нудоти, блювоти, головного болю, алергічної реакції.
2
На думку вчених, антибіотики жодним чином не впливають на генетичний апарат малюка, не є причиною якихось вроджених вад. Але й тут не обійшлося без побічних ефектів: антибіотики можуть вражати слуховий нерв, порушувати функції роботи нирок, негативно впливати на закладку зубів. Слід також зазначити, що підбором препарату повинен займатися тільки лікар, зіставляючи можливий ризик для дитини.
3
Найбільш безпечний під час вагітності прийом групи пеніцилінів. Цефалоспорини, хоч і мають токсичний вплив на плід, їх все ж призначають вагітним при серйозних інфекціях, що загрожують життю: пневмонії, сепсисі, сечовий інфекції. Ця група ліків може застосовуватися після першого триместру вагітності. Група макролідів («Азитроміцин», «Еритроміцин») також довела свою відносну безпеку у майбутніх мам.
4
Слід утриматися від прийому інших антибіотиків під час вагітності. Аміноглікозиди («Амікацин», «Гентамицин») через свого токсичної дії впливають на ранніх термінах вагітності на слуховий нерв дитини. Сульфаніламіди в перші три місяці вагітності можуть призвести до ураження кровотворної системи і множинних вад розвитку малюка. Тетрациклін необоротно впливає на поразку зубної емалі, уповільнення росту кісток і впливу на печінку.
5
Пам'ятайте, що антибіотики не допомагають при гострих респіраторно-вірусних інфекціях, грипі, підвищеній температурі, запальних процесах, алергії, бронхіальній астмі і розладах кишечника. Дані препарати ефективні виключно при бактеріальних інфекційних захворюваннях. В інших випадках антибіотики не безпечні.