Причини і симптоми дистрофії.

Дистрофія - патологічний процес, при якому тканини в організмі втрачають необхідні речовини або накопичують нехарактерні для нормального стану субстанції. В результаті даного захворювання порушуються метаболізм і саморегуляція клітин, що може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям і навіть смерті.

Причини дистрофії

Дистрофія може виникнути через безліч причин. Вроджена, наприклад, часто буває обумовлена генетичними порушеннями жирового, білкового або вуглеводного обміну. Іноді причиною її є занадто молодий чи літній вік матері.
При наявності вродженої патології діти часто гинуть протягом першого року життя.
Придбана дистрофія може виникнути з- за стресів, перенесених інфекційних захворювань, неповноцінного харчування, переїдання углеводсодержащих продуктів або тривалого голодування. Причинами також можуть стати хромосомні захворювання, слабкий імунітет або негативний вплив навколишнього середовища.

Симптоми дистрофії

Симптомами цього патологічного процесу є слабкість, швидка стомлюваність укупі з поганим апетитом, втрата ваги, збудження і погіршення сну. У дітей можлива затримка росту, розумового і психомоторного розвитку. Інші симптоми проявляються залежно від ступеня тяжкості дистрофії та її форми.Прі гіпотрофії, яка виражається в невідповідності між вагою людини і його зростанням, головним симптомом є зниження маси тіла на 10-30%, еластичності тканин і м'язового тонусу. Для такої форми дистрофії також характерні блідість, витончення підшкірної клітковини, зниження імунітету і порушення стільця. У деяких випадках може збільшуватися печінку. При гіпотрофії 3 ступеня западають очні яблука, порушується серцевий ритм і дихання, знижуються температура тіла і артеріальний тиск. Настає істощеніе.Прі паратрофії, що виражається в накопиченні жиру в підшкірній клітковині, у хворого спостерігаються проблеми з кишечником, анемія і дисбактеріоз. Шкіра стає дуже бліда, а в її складках з'являються попрілості. Така форма дистрофії також характеризується частими алергічними реакціямі.Существует ще одна форма дистрофії - гіпостатура, при якій виникає однаковий недолік зросту і ваги. Як правило, вона супроводжує гіпотрофію 3 ступеня. При такій формі у хворого спостерігаються функціональні розлади нервової системи і порушення метаболізму.
Гипостатура вважається самою стійкою формою дистрофії, важче піддається лікуванню.
Лікування дистрофії залежить від її форми і ступеня тяжкості. Як правило, при даному захворюванні лікарем призначається спеціальна дієта, виписуються біологічно активні добавки, певні вітаміни, стимулятори і ферменти. При 2 і 3 ступеня гіпотрофії хворому наказують стаціонарний режим.