Як варити каву в турці: кава з пінкою.

Кава - смачний, ароматний і підбадьорливий напій. Багато в спробі заощадити час передоручають його приготування кави-машині або використовують розчинну каву. Спробуйте побалувати себе каву з пінкою, неквапливо приготованим в джезві.
Вам знадобиться
  • - турка;
  • - кава;
  • - цукор;
  • - холодна вода.
Інструкція
1
Найсмачніша кава з пінкою вийде в правильній джезві. Вибирайте мідну ємність, розраховану на одну-дві порції. Не женіться за великими розмірами, краще для великої родини поставити маленьку турку на вогонь кілька разів, зате отримати більш ароматний напій. У джезві з вузьким горлечком пінка виходить більш щільною, проте є в них і свій недолік - втекти кави у відволікся кулінара з такої ємності набагато простіше.
2
Пінка на поверхні напою утворюється завдяки ефірним оліям, присутнім в каві, а також бульбашок повітря. Чим вище якість кави, тим більше густа і ароматна пінка вийде у вас. Ідеальна пінка виходить при варінні кави дрібного помелу, причому молоти кавові зерна бажано безпосередньо перед тим, як ви будете їх використовувати. Покладіть в турку одну або дві чайних ложки кави, чайну ложку цукру (краще всього - тростинного), перемішайте сипучі інгредієнти, залийте склянкою холодної фільтрованої води і поставте ємність на маленький вогонь.
3
Поступово на поверхні напою почне утворюватися пінка, яка буде підніматися вище і темніти. Вам потрібно встигнути зняти кави з плити в той момент, коли пінка наблизиться до країв джезви, але не встигне перелитися за край, а коричнева рідина ще не закипить.
4
Залиште турку убік і дочекайтеся, поки пінка осяде. Після цього процедуру слід повторити спочатку: поставте джезву на вогонь і дочекайтеся появи пінки. Ці маніпуляції можна повторювати до п'яти разів.
5
Повільно і обережно, щоб не порушити пінну шапку, перелийте кави в чашку. Поставте на стіл легкий сніданок, розкрийте штори і, тримаючи кухоль ароматного напою в руках, посміхніться новому ранку.
Корисна порада
Перед тим як заливати воду в турку, потримайте цукор на вогні, але стежте за тим, щоб він не пригоріла. Це додасть напою карамельний присмак.