Як збирати букети.

Красивий і оригінальний букет квітів - приємний і доречний подарунок на будь-яке торжество або побачення. Щоб скласти букет, необхідно керуватися деякими правилами й основними принципами флористики.
Інструкція
1
Квіти, які в подальшому стануть головною складовою букета, неодмінно повинні мати довгі й рівні стебла. Знизу (на третину) необхідно видалити листя, у троянд також слід зрізати шипи (в іншому випадку вони загинє у вазі). Якщо ви збираєте букет з кількох видів квітів, то найбільші квітки повинні розташовуватися в центрі букета, з боків розподіліть більш дрібні. Пишні й великі головки не повинні натикатися або дивитися один на одного, бути опущеними вниз. Порожнечі в букеті заповніть декоративним листям або дрібними квітами, придатними за колірною гамою або формі.
2
У правилах збору букетів не існує строгих норм, що регламентують колірну гамму або щільність. Найбільш гармонійні поєднання: фіолетовий і жовтий, зелений і червоний, блакитний і помаранчевий, червоний і синій, жовтий і синій, помаранчевий і фіолетовий. Білі бутони поєднуються з будь-якими іншими. Можна скласти букет в різних відтінках, але в одній колірній гамі. Пам'ятайте про те, що кольори бувають теплими і холодними, що істотно впливає на їх поєднання.
3
Нарциси, гвоздики і конвалії не рекомендується ставити в букет з іншими квітами. У ніжному букеті повинно бути присутні не більше трьох відтінків, бажано, щоб квіти були витримані в одній колірній гамі. Якщо ви складаєте букет з тюльпанів або бузку, то не потрібно разом з ними поєднувати жовті квіти, краще підійдуть ніжно-лілові, білі або блідо-рожеві.
4
Сміливо поєднуйте розміри і фактури. Головки квітів можуть бути великими і дрібними, голчастими і махровими, гладкими. У вашому букеті можуть бути присутніми атласні тюльпани, хризантеми, дрібна гипсофила і великі гербери. Будьте особливо уважні при поєднанні складного і простого в одному букеті. Краса орхідеї і антуриума затулить ніжність і простоту нарцисів або дрібних ромашок. У підсумку букет буде виглядати без смаку і безглуздо. Принадність польових квітів проявиться яскравіше, якщо букет буде складений тільки з них.