Проектування сходів онлайн.

Напевно, до того, як ви самі не зіткнетеся з проблемою проектування сходів при будівництві власного будинку, не зможете оцінити, наскільки це складний і цікавий процес. На щастя, існує спеціальне програмне забезпечення, яке допоможе вам не тільки спроектувати це інженерно-технічна споруда, а й відтворить його в тривимірному вигляді в інтер'єрі вашого будинку.

Особливості проектування сходів

Будь-яке спорудження до того, як буде зведено, повинно бути спроектовано, це окремий етап, який має свою вартість і терміни. При будівництві будинку, що має кілька поверхів, ви можете замовити проект сходів, які вам необхідні, у що спеціалізується на їх виготовленні компанії або зробити його самостійно, що обійдеться дешевше.
Створивши проект самостійно, ви можете заощадити до 40% від вартості виготовлення сходів.
Але проектування будь сходів вимагає інженерних розрахунків - вона повинна бути не тільки міцною, але красивою і зручною. Міцність сходів повинна бути дуже високою - такою, щоб вона могла витримати кілька людей, що стоять або йдуть по ній одночасно. Її екстер'єр повинен вписуватися в загальний екстер'єр та інтер'єр приміщень, де вона знаходитиметься. Крім того, підніматися і спускатися по ній повинно бути зручно, вимоги ергономіки тут досить суворі. Існують і загальні архітектурні вимоги, яким повинна відповідати міжповерхові сходи в житловому будинку: її, по можливості, потрібно розташувати якомога ближче до входу в будинок; вона не повинна займати багато корисного простору і повинна бути помітна при вході в те приміщення, в якому розташована і, в ідеалі повинна бути звернена до цього входу хоча б своїм першим пролетом.Как бачите, спроектувати сходи - справа непроста, але цілком піддається автоматизації з урахуванням місця розташування, типу сходів, використовуваних матеріалів і знання основних розмірів. До цих розмірах відносяться висота між підлогою нижнього і верхнього поверху, кількість і довжина маршів. Цього вже буде достатньо, щоб самому спроектувати сходи з допомогою онлайн програм, які можна знайти в інтернеті. Нижче можна ознайомитися з найпопулярнішими з цих програмних продуктів, якими з успіхом користуються не тільки професійні дизайнери, але і звичайні користувачі.

Програми для проектування сходів

Німецька розробка - спеціалізовані програми Compass Staircase-Software Programs 9 і Compass ND призначені для проектування дерев'яних сходів на каркасі з того ж матеріалу. Друга версія має переклад на російську мову і дозволяє проектувати найрізноманітніші варіанти, в тому числі сходи, що мають кілька запрошень ступенів або з волютамі.Шведскіе розробники пропонують проектувати сходи за допомогою програми Consultec Staircon 5.6. Системні вимоги для її установки мінімальні: Windows 2000/XP/Vista/Windows 7, є можливість перемикання на російську мову. У цьому продукті реалізована можливість проектування сходів не тільки з дерева, але й інших композитних матеріалів, що поставляються шведською компанією Consultec. У ній ви також зможете розрахувати і те, у скільки обійдеться вам сходи, і замовити її виготовлення в будь-яких виробничих центрах, де використовуються верстати з ЧПУ (числовим програмним пристроєм) .Під французької розробці StairDesigner також є можливість перегляду готового проекту в двомірному і тривимірному варіанті . Ви можете спроектувати сходову конструкцію для дачі, приватного житлового будинку або промислового приміщення з використанням розширеного набору конструктивних елементів: сходинок, перил і опорних стовпів різної форми, шнурів, косоурів і пр. У вас також є можливість вибору матеріалу, не тільки дерево, але і мармур, метал, а також різні текстури для них. У цій програмі можна конструювати маршові, гвинтові, спіральні та інші типи сходів, створювати щаблі нестандартних форм за допомогою кривих, що імпортуються з векторного обмінного формату * .dfx, з яким працює AutoCAD. Готовий проект ви також можете сконвертировать у векторний формат і перенести його в AutoCAD для виготовлення креслень і схем приміщень. До найпопулярніших розробкам відноситься і платна програма StairCon, працююча під Windows. Це потужний пакет, в якому реалізовані не тільки різноманітні конструкторські рішення, але і розрахунок кошторисної вартості проекту з використанням різних матеріалів, тривимірна візуалізація і можливість виготовлення сходів на верстатах з ЧПК.
Вартість професійного програмного забезпечення, що включає в себе безліч додаткових функцій, може становити близько 2 тисяч доларів.
В тому випадку, коли ви не хочете встановлювати на домашньому комп'ютері дороге програмне забезпечення, яким не будете користуватися постійно, є сенс зробити проект сходи безпосередньо в інтернеті, на безкоштовних онлайн сервісах. Це, наприклад, відомий російський сайт lesenka.com, що дозволяє створити сходи вашої мрії всього за 4 кроки. Виберіть тип сходів, її геометрію, необхідні розміри і отримаєте готовий проект. На сайті stairshop.ru ви можете сконструювати сходи з дерева, а на websr.ru - отримати всі необхідні для проектування розміри: прорізу в перекриттях, проступей, присхідців. Для цього вам потрібно тільки вибрати вид отвору і тип сходів.