Як вибрати тамтам.

Тамтам став відомий в Європі завдяки древнім африканським племенам. Сьогодні він користується широкою популярністю. В першу чергу, можна насолодитися його лякає і одночасно, побожним звучанням в кінострічках, сюжет яких розкриває різні етнічні тематики. Взагалі, звук тамтама злегка приглушений, але досить пронизливий.
Інструкція
1
Тамтам прийнято відносити до музичної класифікації гонгів. Це нечисленне «сімейство» дозволяє витягувати для слухачів оригінальне і зачаровує звучання. Не секрет, що до гонгу у всі часи ставилися дуже трепетно. Він являє собою древній музичний інструмент, який був винайдений в стародавньому Китаї. Він виготовлений зі сплаву, наближеного до бронзи. Однак стародавні майстри довгі століття утримували в таємниці секрет виготовлення гонгу. Цей музичний інструмент прийнято відносити до металевих ідіофони. Гра на ньому дозволяє обдарувати глядача зловісним низьким тоном, тембр якого породжує багаторазові звукові хвилі, які, віддаляючись і наростаючи, створюють враження повсюдної звуковий маси.
2
Зовнішні характеристики інструменту аж ніяк не мудрі: він являє собою плоску металеву ударну поверхню, яка підвішена у вертикальному стані, всередині спеціальної рами. Рама володіє невеликими ніжками-стійками. Для вилучення звуку необхідно вдарити по тамтами калаталом, наконечник якої виконаний з м'якого спресованого матеріалу.
3
Вибираючи тамтам, зверніть увагу на однорідність металу диска. Дуже важливо, щоб диск був відлитий рівномірно, допускається лише «відцентрове» потоншення стінок: коли в центрі тамтама метал тонше, ніж по краях. На такому інструменті працювати вкрай складно, зате звучання його багатогранно.
4
Диск повинен мати рівні краї, загнуті на однакову ширину бордюру. З двох сторін бордюр повинен мати не рвані отвори для кріплення. Кріпильна ланцюг зазвичай виконується з того ж матеріалу, що і диск.
5
Рама особливого значення не має, важливо лише, щоб було виключено її торкання диском.
6
Як вже було сказано вище, гонг часто застосовують у різних дрібних і великих оркестрах. Примітно, що даний музичний інструмент входить в ряд одних їх провідних джерел звучання в ансамблях, які виконують етнічні композиції, а також, акомпанементи до театральних і оперним творам. Там-там, на відміну від традиційного гонга, має порівняно невеликими розмірами - до 80 сантиметрів у діаметрі. Самодостатність інструменту, як раз і полягає в тому, що він видає звучання завдяки матеріалам, з яких він виготовлений (як правило - це сплав олова або міді).
7
Втім, у свідомості обивателя тамтам закріпився у вигляді національних барабанів африканських племен. Насправді, кожен такий барабан має власне ім'я, але якщо ви вирішили вибрати «тамтам» барабан, то звертайте увагу і на корпус, який повинен бути виконаний виключно з натурального дерева або щільного, однакового по товщині бамбука, а також на матеріал «серця »- ударної частини барабана. Зазвичай це тонко вироблена шкіра, про якість якої говорить її рівний колір без вкраплень і сильний натяг на основу.
8
Барабани «тамтами» мають 2 «серця», а тому оглядайте обидва - вірніше (широке) і нижнє.
9
Буває, що барабан має талію, тобто корпус як би звужується в центрі і розширюється до низу. Талія повинна бути перетягнена натуральної грубою ниткою, яка дає «густоту» звуку. Зняти або порвати нитку не просто, зазору між ниткою і тілом бути не повинно.
Зверніть увагу
Перші згадки про тамтамі були відомі ще з часів африканського племені тумба-юмба. Стародавня варіація інструменту виготовлялася з висушеної шкури буйвола, яка була натягнута на спеціально призначений круглий каркас.