Сценарій конкурсів для дитячого дня народження.

Щоб день народження запам'ятався юному імениннику і порадував його гостей, до цієї події потрібно як слід підготуватися. Звичайно, зараз на ринку розваг працює безліч фірм, що надають подібні послуги. Але при бажанні влаштувати гарне свято можуть і самі батьки.

Які конкурси вибрати?

Ви вже напевно подумали про те, що подаруєте дитині на день народження і які страви приготуєте. Залишилося подумати, чим зайняти гостей, щоб їм було цікаво і весело, щоб вони виплеснули свою енергію, але в той же час не перевозбуділся. На добре організованому святі спокійні ігри чергуються з рухливими, і це правильно. Багато що залежить і від віку дітей. Особливої уваги вимагає різновікова компанія, коли разом опиняються і однорічні малюки, і школярі.
Рухливі ігри можна провести і у дворі.

«Тихі» конкурси

Велику дитячу компанію можна розділити на кілька груп. Пізнавальні конкурси гарні для будь-якого віку, але можливості у ясельних дітей та старших дошкільнят різні. Малюкам можна запропонувати, наприклад, скласти з декількох великих фрагментів фігуру. Виріжте велике коло і кілька овалів. Запропонуйте малюкам скласти квітку. Хто швидше і правильніше це зробить - той і виграв. Тільки не забудьте, що треба нагородити і програв. Скласти можна, звичайно, не тільки квітка, а й багато інших простих картинки - будиночок, машинку, неваляшку. Збирати картинки можна на підлозі або на столі, за задумом або за зразком. Цей же конкурс підійде і дітям старшого дошкільного віку, тільки картинки повинні бути більш складними. Різновікову компанію можна розбити на команди так, щоб у кожну ввійшли маленькі і великі діти.

Малюємо із закритими очима

Дуже багато веселощів викликає у дітей малювання із закритими очима. Візьміть два великих листа ватману. Намалюйте на них однакові фігури (наприклад, контури обличчя або тіла людини). Запропонуйте учасникам уважно подивитися на малюнки. Зауважте двом хлопцям очі (не забудьте під пов'язку підкласти смужку чистого паперу), підведіть до аркуша і запропонуйте намалювати очі або ніс. Наступна пара гравців малює роти, вуха і т.д. Незалежно від того, хто виграв, конкурс цей викликає дуже багато веселощів.
Простежте за тим, щоб на шляху до малюнка в учасника не було ніяких сторонніх предметів, про які він може спіткнутися.

Знайти такий же колір

Якщо ви проводите свято на вулиці або у великому приміщенні, можна провести рухливі конкурси. Наприклад, покажіть учасникам картку або предмет певного кольору. За сигналом всі кидаються шукати один на одному одяг такого ж кольору. Зі старшими дошкільниками такий конкурс провести і в маленькому приміщенні. У цьому випадку вони не торкаються до предмету, а просто його називають. Можна запропонувати дітям знайти предмети певної форми, принести або назвати їх.

Завжди знайдеться квест

Квест - це завжди цікаво і весело, якщо до нього як слід підготуватися. Він може тривати весь свято. Вам потрібно продумати кілька схованок. Якщо передбачається дві команди, має бути парна кількість схованок. У два закладаються будь-які предмети, які учасники будуть шукати. В інші тайники помістіть картки з підказками. На картках можуть бути малюнки, загадки, цитати з відомих дітям творів. Здогадатися, куди команда повинна йти далі, повинно бути не надто легко, але й не особливо важко, інакше діти втратять інтерес. Виграє команда, яка першою знайде артефакт. Сюжет може бути будь-яким. Учасники можуть шукати подарунок для іменинника, рятувати принцесу, шукати скарб.

Музичні конкурси

Якщо в будинку є справжні або іграшкові музичні інструменти, можна провести музичні конкурси. Один з варіантів такої. Поставте ширму, щоб діти не бачили, на чому ви граєте. Постукайте в барабан, дуньте в дудочку, потрясіть маракаси. Діти повинні відгадати інструмент. Незважаючи на те, що конкурси здається простим, для дітей ясельного і навіть молодшого дошкільного віку він досить складний. Тому, хто правильно вгадав, видайте фішку. Виграє той, у кого збереться більше фішок. Призи видаються всім учасникам.

Сукня з паперу

Цей конкурс особливо подобається дівчаткам. Вам знадобиться кілька рулонів туалетного паперу та пластмасові скріпки. Кожна учасниця повинна з паперу створити собі сукню. Грати можна в модельєрів, в принцес або ж придумати свою ігрову мету.