Як виглядали грецькі колони.

Колона - архітектурно оформлена вертикальна опора для верхніх частин будівлі. В давньогрецькій архітектурі - найчастіше круглий в поперечному перерізі стовп, що підтримує капітель. Антична архітектура відрізняється різноманіттям, і не обов'язково мати мистецтвознавче освіту, щоб розрізняти види грецьких колон.
Інструкція
1
Колони займали ключове місце в архітектурі Стародавньої Греції. Греками було розроблено три архітектурних ордери, які розрізнялися насамперед стилями колон: доричний, іонічний і коринфський. Будь ордер складається з власне колони (іноді поставленої на базу), стилобату, на якому стоять колони, і капітелі, на яку в свою чергу спирається архітрав (несуча балка) з декоративним фризом і карнизом.
2
Дорический ордер склався ще в епоху архаїки. Доричні колони були прикрашені вертикальними жолобками і не мали під собою бази, тільки периптер, що спирається на стилобат з трьох ступенів. Вінчали колони своєрідні круглі «подушки» - ехіни. Вище розташовувалися прямокутні плити - абаки.
3
Ионический ордер виник дещо пізніше доричного і відрізняється великою витонченістю і декоративизмом. Іонічні колони вище і тонше і спираються на базу. Стовбури прикрашені 24 тонкими прорізами - каннелюрамі. Нагорі - капітель з двома характерними завитками, які називаються волюти. З точки зору давніх греків, доричний ордер втілював ідею мужності, а ионический - жіночності.
4
Коринфський ордер виник багато пізніше, в епоху класики. Коринфские колони ще стрункішою і вище в порівнянні з іонічними. Вони неодмінно прикрашені четирехфасадной капітелі з двома рядами листя аканта. Що дісталися в спадок від іонічного ордера волюти тут перетворені у вишукані стилізовані пагони, листя і вусики винограду.
5
Як замін колон доричного ордера найчастіше використовувалися фігури атлантів, а як альтернатива ионическим колонам - каріатиди (жіночі фігури).
6
У стародавніх греків існували також вотивні колони. Це окремо стоять колони, що зображують вотивні (тобто священні) предмети. Їх встановлювали у храмів на спеціально відведених для цього ділянках.