Нюанси використання вологостійкого гіпсокартону.

Гіпсокартон - рівні плоскі листи товщиною близько 2 см, використовується в будівництві для вирівнювання внутрішніх стін, спорудження перегородок і підвісних стель. Його застосування дозволяє обійтися без такого витратного і трудомісткого процесу, як оштукатурювання. Для приміщень з підвищеною вологістю: кухонь, ванн і санвузлів використовується особливий вид цього матеріалу - вологостійкий.

Вологостійкий гіпсокартон - сучасний оздоблювальний матеріал

Вологостійкий гіпсокартон, що має маркування ГКВЛ, являє собою як панелі з поверхнею зеленого або синього кольору. Його листи просочені спеціальними антигрибковими і вологовідштовхувальними речовинами, що захищають зовнішні поверхні і наповнювач, що знаходиться між ними, від впливу води і вологи, які самим згубним чином впливають на звичайний гіпсокартон. До додаткових плюсів ГКВЛ можна віднести невелику вагу, екологічність і простоту монтажу. В якості чистової обробки гіпсокартонні листи можна обклеїти вологозахисної плівкою або укласти поверх них керамічну плітку.Еті властивості дозволяють застосовувати вологостійкий гіпсокартон у ванних і душових кімнатах для обшивки стель і стін, зведення ніш, перегородок і полиць, а також для зашивання труб. Також, як і звичайний, монтується ГКВЛ за допомогою саморізів на систему металеву профілів, не схильних до корозії. Його листи мають стандартний розмір: по довжині від 2,5 до 4,8 м, по ширині від 1,2 до 1,3 м, товщина їх може коливатися від 8 до 24 мм.

Особливості монтажу вологостійкого гіпсокартону

Оскільки для оздоблення стін і стель гіпсокартоном в більшості випадків використовується профіль, між ними і листами цього обробного матеріалу є порожнечі. Це слід врахувати і посилити стіни подвійним шаром гіпсокартону в тих місцях, де є ймовірність ударів, які можуть призвести до пролому стіни. До таких «удароопасности» місць відносяться, наприклад, стінки душових перегородок. Для кріплення додаткового шару можна використовувати звичайний вологостійкий клей.
У випадку, коли приміщення дуже вузьке і використовувати систему профілів в ньому не можна, вологостійкий гіпсокартон слід наклеювати на добре підготовлену стіну.
Після того, як стіни і стелі у ванній кімнаті обшиті вологостійким гіпсокартоном, всі шви необхідно обробити герметиком, а поверхні - спеціальними грунтовками і антисептичними просоченнями.
У приміщеннях, де використовується вологостійкий гіпсокартон, повинна бути забезпечена хороша вентиляції, що не дозволяє накопичуватися волозі.
Якщо ви не знаєте, якою стороною класти лист, при монтажі зверніть увагу на кромки листів - вони мають різні профілі. Для листів з прямокутною формою профілю закладення швів не потрібно, ступінчаста форма призначена для шпаклівки з гіпсу і армоленти, заокруглена - шпаклівка без стрічки. Листи укладаються фасочной частиною кромки назовні, зазвичай це більш світла сторона листа, але все залежить від виробника.