Будівельне скло: види і технології створення.

Будівельне скло стає все більш популярним матеріалом. Причиною подібної любові до здавалося б тендітному виробу є такі якості будівельного скла, як прозорість, висока зносостійкість, пожежна безпека, хімічна інертність і бездоганний зовнішній вигляд.
Для різних цілей розробляються різні види скла з тими чи іншими удосконаленими характерістікамі.Основние різновиди будівельного скла: - ламіноване скло (триплекс); - армоване скло; - загартоване скло.

ламіноване

ламіноване являє собою комплекс з двох або трьох листів скла, з'єднаних між собою особливою плівкою або клеїть складом, що значно збільшує безпеку скла для оточуючих. Механічно таке скло не стає більш міцним, однак при руйнуванні цього типу стекол, осколки не розлітаються, а утримуються в рамі або дверному прорізі плівкою. Крім того, ламіноване скло відрізняється підвищеною шумоізоляцією.
Триплекси широко застосовуються в автомобілебудуванні, а також при зведенні сучасних будівель з« скла і бетону ».

Армоване скло

Армоване скло - найчастіше використовується на виробництві, випускається у вигляді листового негнутого полотна. Це високоміцна різновид скла, укріпленого зсередини каркасом з металевої сітки. При виготовленні в середині аркуша розміщують металеву сітку. Найчастіше застосовують зварену сталеву сітку, для підвищення якості скла часто використовується сітка з додатковим алюмінієвим покриттям. Завдяки своїй армованої основі, таке скло здатне витримувати значні механічні навантаження, крім того, при пошкодженні осколки фіксуються в каркасі і мінімізують можливі збитки оточуючим.

Загартоване скло

Загартоване скло - це різновид скла, що зазнала особливої термічній обробці. Скло доводять до температури плавлення, потім слід швидке охолодження повітрям. В результаті такого впливу скло набуває особливих властивостей, в числі яких підвищена міцність, стійкість до механічних впливів. Загартованому склу не страшно час, воно не мутніє і не втрачає прозорості. При руйнуванні загартованого скла, осколки скла настільки дрібні, що представляють набагато меншу небезпеку для оточуючих, ніж осколки звичайного скла.
Загартоване скло застосовують в інтер'єрах, при виготовленні офісних меблів, рідко - в скляних перегородках.
Зміна фізичних характеристик скла при виробництві будівельних стекол дозволяє зберегти всі позитивні властивості скла, мінімізувавши слабкі сторони, такі як недостатня міцність, нестійкість до механічних навантажень, високий рівень небезпеки при руйнуванні.