Як перестати за все переживати. переживати за інших.

В найпоширеніших випадках прагнення переживати за все, щоб не відбувалося, є зовнішнім проявом бажання контролювати інших і боязні бути недостатньо добре оціненим. Щоб перестати за все переживати, розбиратися з кожним з цих чинників треба окремо.
Інструкція
1
Досить часто зустрічаються люди, які прагнуть контролювати дії оточуючих людей. Для зовнішнього спостерігача така поведінка може проявлятися як у тотальному бажанні допомогти всім і вся, зробити все за інших, в небажанні і невмінні керівника розподіляти обов'язки підлеглим, так і приймати форму наполегливого втручання в чуже життя зі спробами керувати нею, бути в центрі подій, що відбуваються. Про таких людей випадках часто говорять: «Суне ніс не в свої справи». Коріння ж такої поведінки криються в особливостях характеру та індивідуальної психології особистості, що з'являються в процесі соціальної взаємодії. Невпевненість в собі, яка проявляється як недовіру іншим людям і стає джерелом постійного самоствердження через бажання бути в центрі подій, і є та ймовірна проблема, яку потрібно вирішити, щоб перестати за все переживати.
2
Інша причина постійних переживань часто зводиться не до зовнішнього прояву, а до внутрішнього стану людини. Така людина не може перестати переживати за все, що з ним відбувається. Він уникає незнайомих ситуацій і соромиться нестандартних рішень. На нього впливає чужу думку. Він постійно відчуває, що люди його оцінюють, навіть в тих ситуаціях, коли такої оцінки зовсім не передбачається. У нього нестабільна самооцінка, залежна від думки оточуючих. Коренем такої поведінки, знову ж таки, є відсутність впевненості в собі.
3
Дивно, але в обох описаних ситуаціях з такими різними соціальними прояви коренем вічних переживань є власна невпевненість людини у собі і своїх силах. Саме з цією якістю характеру і належить працювати всім тим, хто хоче, нарешті, перестати за все переживати і навчитися бачити світ з позиції впевненості та спокою.
Переживати доводилося кожному з нас. Найчастіше причинами подібних емоцій стають невпевненість або невдоволення собою або певною ситуацією. Справитися з собою і перестати переживати даремно насправді не так важко.
Інструкція
1
Переживання - природна реакція людської психіки на що відбуваються. Проте надмірна чутливість і невміння вчасно зупинитися можуть привести до стресів і нервових зривів. Тому головне - навчитися зберігати розумний баланс в емоціях і не переживати через дрібниці. Перестати переживати може кожен, для цього необхідно навчитися контролювати свої думки і вміти тверезо оцінювати реальну значимість того, що відбувається. Вчіться помічати почуття виникає тривоги на самому початку, тверезо аналізувати його, виключати все несуттєве і додавати позитивні установки.
2
Щоб перестати переживати даремно, в першу чергу потрібно постаратися тверезо оцінити саму причину і її можливі наслідки. Уявіть собі найгірше, що може статися через вашого промаху (дійсного або уявного) і «приміряйте» на себе вийшла ситуацію. Це допоможе психіці позбутися від переживань, так як мозок буде вважати «страшні» події вже відбулися, тобто «відпрацьованим» матеріалом.
3
Навчіться знаходити плюси навіть в самих програшних ситуаціях. Звільнили з роботи? З'явився шанс знайти кращу. У дитини погані оцінки? Зате він відмінно малює і не боїться зізнатися вам у своїх шкільних невдачах.
4
Переживання найчастіше виникають від почуття невпевненості. Щоб їх припинити, постарайтеся чітко планувати свій час і в короткостроковій, і в довгостроковій перспективах. Розробляйте запасні плани - це одночасно непогана зарядка для розуму і спосіб відволіктися. Знаючи, що у вас все під контролем, а ситуацію ви знаєте на кілька ходів вперед, причин переживати практично не залишиться.
5
Працюйте над своєю самооцінкою. Проаналізуйте свої фактичні досягнення - і ви переконаєтеся, що приводів для занепокоєння за своє майбутнє у вас набагато менше, ніж здавалося.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zHvN6uzonlM