Види лінолеуму: комерційний, побутової, натуральний.

Лінолеум - це багатошарове водонепроникне покриття для підлоги, яке найчастіше реалізують в рулонах шириною 1,5 до 5 метрів і довжиною від 6 до 45 метрів. Існує кілька видів лінолеуму.

Побутовий лінолеум

Для використання в житлових приміщеннях найчастіше купують побутовий лінолеум. Їм покривають підлоги в спальнях, прихожих, кухнях, дитячих кімнатах. Щоб його виготовити, застосовують спінену основу або основу з поліестеру. За товщиною таке покриття може коливатися 1 до 4 мілліметров.Битовой лінолеум має широке розмаїття кольорів і дизайну. Він досить м'який, його просто укладати, доглядати за ним теж легко. Ще один плюс - це низька вартість побутового лінолеуму. До недоліків такого покриття відноситься те, що при інтенсивному навантаженні термін служби в нього не перевищує двох років.
Володарям побутового лінолеуму бажано придбати меблі з широкими ніжками, а під час перестановки дивани і шафи бажано піднімати, так як покриття швидко деформується.

Комерційний лінолеум

Цей вид підлогового покриття ідеально підходить для салонів і офісів, на нього можна наносити логотипи та малюнки. Комерційний лінолеум має підвищену зносостійкість, у нього досить довгий термін служби. Комерційний лінолеум поділяють на гомогенний і гетерогенний. Гомогенний лінолеум - це покриття з однотонним малюнком товщиною від 1,5 до 3 міліметрів. Складові цього покриття - вапняк, тальк, каолін. Якщо не дотримуватися технічні умови, ці наповнювачі можуть виходити назовні і утворювати брудний наліт. Щоб цього не сталося, при виробництві лінолеум покривають спеціальною поліуретанової захистом. Раз в 3-6 місяців захисне покриття потрібно сошліфовивать.Гомогенное покриття використовують в лікарнях, лабораторіях, поліклініках, а також в інших місцях де не повинно накопичуватися статична електрика і є підвищені вимоги до санітарного стану Гетерогенний лінолеум - це універсальний, багатошаровий матеріал. Його основою є скловолокно. На лицьову сторону покриття наносять ПВХ-пасту, щоб вона їм просочилася. Потім покривають ще одним шаром, прикрашають малюнком і закріплюють його черговим шаром прозорої та міцної ПВХ-пастою. Виворіт основи зі скловолокна оснащують підкладкою з тканини, джуту або спіненого ПВХ. Гетерогенний лінолеум застосовують в місцях з підвищеною прохідністю. Наприклад, в офісах з великим штатом співробітників, холах готелів, на вокзалах, коридорах громадських місць. Лінолеум добре витримує навантаження від каблуків, роликів крісел і візків.
Для догляду за гетерогенним лінолеумом підійде вологе прибирання.

Натуральний лінолеум

Самим нешкідливим і екологічно чистим лінолеумом є натуральний. Це якісне покриття, стійке до зносу, деформації, стирання. Складається натуральний лінолеум із лляного масла, коркового борошна, смоли, натуральних барвників, порошку вапняку і джутової тканини. Такий лінолеум може мати полімерне покритіе.Натуральний лінолеум використовують в ресторанах, барах, клубах, лабораторіях, поліклініках, лікарнях, на промислових об'єктах і в транспорті. Випускають натуральний лінолеум не тільки в рулонах, але й в плитках. Плитковий лінолеум використовують в основному в кафе, віталень, барах і кухнях. Вхідне до складу лінолеуму лляне масло надає йому особливі бактерицидні властивості, які не зникають з часом. Також він володіє високою вогнестійкістю. Натуральне покриття не втрачає колір, воно стійке до дії жирів і етилового спирту. Його легко чистити сухим і вологим способом. Пошкодити натуральний лінолеум можна колючо-ріжучими предметами і лугами.

Як підібрати лінолеум

Вибираючи лінолеум, враховуйте де він знаходитиметься. В коридор, кухню і передпокій буде потрібно покриття товщиною не менше 3 міліметрів, з захисним шаром від 0,25 міліметра. Для вітальні можна придбати лінолеум товщиною 1,5 міліметра, а для спальні підійде тонке покриття 1,2-1,5 міліметра. Для дитячої краще вибрати варіант товщиною 3 міліметри. Це може бути побутовий лінолеум на спіненої основі з захисним шаром від 0,25 міліметрів.

Як правильно доглядати за лінолеумом

Щоб підлогове покриття прослужило як можна довше і не втратило свій колір і форму, необхідно правильно за ним доглядати. Так як лінолеум вельми чутливий до високих температур, для вологого прибирання слід використовувати теплу воду. Не варто для чистки покриття застосовувати агресивні чистячі хімічні засоби, через них воно втрачає блиск, стає жовтим. До того ж природні компоненти, що входять до складу натурального лінолеуму, руйнуються під впливом хімії. Щоб не пошкодити лінолеум, не використовуйте також крупнодисперсні порошки та абразивні матеріали. Вони можуть пошкодити захисне покритіе.Для догляду за будь-яким видом лінолеуму бажано використовувати поліроль і полімерні мастики. Завдяки їм на поверхні підлогового покриття утворюється захисна плівка, яка підвищує опірність до механічного впливу.