Як зустрічають батьки молодих.

Зустріч молодят батьками - особливий ритуал, який символізує традиції сімейних цінностей і зв'язок поколінь. В даний час обряд зустрічі трохи спростився і суттєво перетворився, але не втратив усій своїй барвистості і принади, символичной значущості.
Вам знадобиться
 • - рушники;
 • - коровай;
 • - срібна сільничка з сіллю;
 • - пелюстки троянд;
 • - цукерки;
 • - пшоно;
 • - рис;
 • - келихи;
 • - мед;
 • - шампанське;
 • - ікона.
Інструкція
1
Традиція зустрічати молодих зазнала безліч змін, тому все частіше даний обряд проводять не у порога будинку батьків нареченого, а біля дверей ресторану, банкетного залу або кафе. При цьому гості повинні вишикуватися в живий коридор, тримаючи в піднятих руках по одній красивою троянді. В кінці коридору молодят зустрічає мама нареченого, в руках коровай з срібною сільницею, і батько з іконою Миколи Чудотворця або Богородиці, рушником. Папа нареченої повинен тримати в руках тацю з келихами, наповненими шампанським, мама - кришталеву тарілочку з медом і ложку. Свідки стоять один навпроти одного (на невеликому віддаленні від батьків молодят), тримаючи в руках великий розписний рушник.
2
Наречений повинен пронести наречену через живий коридор на руках, запрошені гості при цьому усеівают шлях молодих квітами, пелюстками троянд, цукерками, грошима або рисом (можна використовувати пшеницю або зерно). Згідно старому повір'ю, таке дійство обіцяє молодій сім'ї достаток, щастя і довге життя. Підійшовши до батьків, молодята повинні вклонитися в пояс, проявляючи повагу. До речі, в момент проходження коридору можна влаштовувати новоспеченим молодятам якісь випробування або ставити запитання.
3
Батьки благословляють дітей і віддають ікону, дають корисні напуття, висловлюють побажання. Свекруха підносить коровай, молоді повинні відкусити від нього шматок і вмочити в сіль, пригостити один одного. Такий жест символізує турботу молодих один про одного, яку вони повинні будуть проявляти протягом усього життя. Необхідно порівняти відламані шматочки хліба, чий більше, той і буде господарем в сім'ї.
4
За традицією молоді повинні розділити коровай між усіма гостями, жених роздає хліб свої родичам і гостям, а наречена - своїм. Деякі батьки прибирають коровай і не дають нікому до нього доторкатися, на наступний день відносять як пожертвування в церкву. Вважається, що такий обряд обіцяє молодятам лад і мир в домі.
5
Свекор може вручити невістці грамоту про те, що вона з великою радістю прийнята в їх сім'ю. Потім молоді підходять до мами нареченої, яка їх годує медом і бажає нескінченного медового місяця. Батько нареченої простягає молодим келихи з шампанським, яке потрібно випити до дна. Порожні келихи розбиваються на щастя, по осколках визначають, хто першим народиться в родині. Якщо основна частина осколків великі - то хлопчик, якщо дрібні - чекати дівчинку.
6
Батько нареченого пов'язує руки молодим приготованим рушником і підводить до свідків. Так вони і повинні пройти рука об руку все спільне життя. Свідки розстеляють перед нареченим і нареченою рушник, молоді стають на нього, батьки обсипають молодих пшоном для народження потомства, монетами для достатку в домі, цукерками для солодкого життя. Потім мами розв'язують їм руки, згодом рушник зберігають як сімейну реліквію, передаючи у спадок.