Реставрація ванни: акриловий вкладиш або нова емаль ?

Термін служби ванною, що акрилової, що чавунної, приблизно 15 років. Під час всього терміну експлуатації ванна відчуває досить великі навантаження. В результаті покриття псується і набуває темний іржавий колір і інші плями. Позбутися від них стає практично неможливим. При цьому сама ванна залишається ще цілком придатною для експлуатації. Тому необхідно зайнятися її ремонтом. І способів цього декілька.
Ремонт самої чаші ванни не така складна задача, як здається. Головне - правильно підібрати спосіб ремонту. Адже у кожного з них є свої переваги і недоліки. Зазвичай для ремонту ванни використовують або нанесення нової емалі, або вставку акрилового вкладиша.

Акрилова вставка

Акриловий вкладиш у ванну являє собою спеціальну вставку, яка встановлюється за певною технологією і в результаті виглядає як повноцінна нова акрилова ванна. У такого вкладиша є ряд незаперечних переваг. По-перше, він досить міцний і не має схильності до розтріскування. Пов'язано це здебільшого з тим, що від пошкоджень його надійно захищають стінки ванни, до якої він кріпиться. Крім того, акриловий вкладиш вважається елементом VIP-сантехніки. Як наслідок цього, він має досить тривалий термін служби - близько 20 років. Ну і ще один плюс - він надовго зберігає свою білизну (причому чистити його кожного разу необов'язково, достатньо просто сполоснути ванну водою з душу) .До особливостям акрилової вкладки відносять дивовижну гладкість матеріалу, високу шумоізоляцію (коли вода падає на поверхню з крана, звук гаситься ), неслизьку поверхню і збереження температурного режиму (тобто така ванна ніколи не буде холодною, навіть якщо в будинку не особливо тепло) .Звичайно ж, є й недоліки. До таких відносять високу вартість матеріалу (близько 4500 р. За ванну), складні монтажні роботи (іноді доводиться розбирати плитку), чистку тільки певними миючими речовинами.
Фахівці рекомендують використовувати щадні миючі засоби для догляду за акриловою вставкою у ванній. А от від абразивних, тобто тих, що має порошкову структуру, краще відмовитися.
Установка акрилового вкладиша зазвичай проводиться в 4 етапи. Першим кроком є підготовка до монтажу. На цьому етапі необхідно звільнити краю ванни. Якщо вона з одного краю обкладена по краю плиткою, доведеться цю плитку прибирати. Така міра вимушена і необхідна, так як вкладку потрібно застебнути по краях на ванні.
У тому випадку, якщо збити плитку зовсім не виходить, але при цьому ширина борта ванни близько 4 см, можна використовувати обрізану модель вкладки. Тільки місця стику потрібно буде додатково обробити силіконом.
Далі на поверхню ванни наноситься спеціальна піна, а також обробляються місця стиків герметиком з силікону. Це необхідно зробити, так як саме на них буде кріпиться вкладка.Можно приступати і до установки вкладиша. Спочатку акуратно помістіть її всередину ванни і притисніть, щоб вона закріпилася на піні. Після обов'язково встановіть слив і перелив. Краю защелкиваются по бортах ванни.Затем залишається тільки набрати повну ванну води і залишити її так на 8 годин. Після закінчення цього часу спустіть воду, зніміть захисну плівку і можете насолоджуватися своєю новою ванною.
Щоб ванна виглядала більш естетичною, по краю стику зі стіною встановіть невеликий спеціальний бордюр.

Емалювання ванн

Емалювання ванн - спосіб, перевірений часом. Однак необхідно одразу чітко розуміти, що для таких робіт використовується не звичайна емаль, якій стіни фарбують, а спеціальна сантехнічна. Емаль, що використовується для відновлення ванн, являє собою двокомпонентний склад, який зроблений на основі епоксидної смоли, а також містить компаунд і затверджувач. Та й самі роботи з емалювання ванн аніскільки не схожі на звичайні малярние.Прі початку робіт пам'ятайте, що більша частина складів, які використовуються для ремонту ванни, досить токсичні. А це означає, що необхідно забезпечити хорошу вентиляцію в приміщенні ванної комнати.Кроме того, роботи обов'язково потрібно проводити в респіраторі з дихальним патроном. Такі зазвичай мають позначку, що призначені для робіт з органічними розчинниками або для трьох сред.Залівку для емалювання ванн можна купити на будь-якому будівельному ринку. Коштувати вона буде помітно вище, ніж звичайна емаль - 1200 р. за 2 кг. Дуже важливо правильно підбирати колір. Фахівці рекомендують вибирати тони всього на один темніше або світліше рідного. Крім того, варто пам'ятати, що така емаль відрізняється сильною тягучістю і швидко сохне. Тому роботи потрібно проводити досить інтенсівно.Работи з відновлення ванни починаються з підготовки ванни. Емаль потрібно наносити тільки на спеціально оброблену поверхню. В іншому випадку вона просто стече на дно. В ідеалі поверхню ванни перед фарбуванням повинна бути рівною, але шорсткою.
Важливе значення має і температура ванни. На холодну емаль лягає гірше. Тому варто обігріти приміщення, а саму ванну перед роботою нагріти, набравши в неї теплої води.
Підготовка ванни виглядає наступним чином . Вимийте її з порошковим миючим засобом (головне, щоб засіб було достатньо агресивним). Це необхідно для знежирення ванни. Судячи з відгуків на спеціалізованих форумах, найкраще для цієї мети підходять самий банальні порошки - Пемолюкс, Comet, сода і т.д. Далі відшліфуйте ванну спеціальною насадкою на дриль або болгарку. Працюйте акуратно і не перестарайтеся, інакше весь ремонт піде нанівець. Просушіть ванну, особливу увагу приділяючи зоні зливу. Можна для цієї мети використовувати фен.Сніміте всі отвори - зливний і переливний. Залишається тільки ретельно прибрати ванну, пропилососити її. Це потрібно, щоб не залишилося ніяких частинок, які потім виявляться на емалі. Можна приступати до емалювання ванни. Для цього розділіть склад на дві частини. Одна з них буде базовим шаром. Наносите емаль звичайної пензлем. Розмазуйте емаль в поперечному напрямку. Особливу увагу приділіть обробці дна. Потім відразу ж приступайте до дофарбування на другий шар. Головне робити все швидко, щоб не утворювалося патьоків і крапель. Адже позбавитися від них буде неможливо. Підкоригує недоліки і залиште до повного висихання. Поверніть на місце слив і перелив, промийте ванну і витріть насухо.Сколько буде стояти така ванна залежить від того, як ви будете її експлуатувати. Якщо це робити неправильно, нова емаль легко може потріскатися. Тріснути емаль може від того, що ви упустите яку-небудь занадто важку річ, від різких перепадів температури води і т.д.Вибірать яким способом ремонтувати ванну тільки вам. У будь-якому випадку кожен метод досить ефективний і допоможе надати їй вигляд нової.