"Феварин": інструкція із застосування.

"Феварин" (флувоксамін) є антидепресантом, інгібітором зворотного захоплення серотоніну. Його вплив на норадренергічну передачу мінімально. "Феварин" має слабку здатність зв'язуватися з адренорецепторами, серотоніновими, допаміновими, гістаміновими рецепторами, м-холінорецепторами,? - І? - Рецепторами.

Як приймати "Феварин" при депресії

"Феварин" призначають як антидепресант для лікування і профілактики депресій, а також для ліквідації симптомів обсесивно-компульсивних розладів. Призначення "Феварину ®" і підбір дози повинен провести лікар. При депресії дорослим призначають початкову дозу 50-100 мг 1 раз на день, ввечері. Потім рекомендується поступове підвищення дози. Ефективну дозу підбирають індивідуально в кожному випадку залежно від реакції хворого на лікування. Вона може складати 100-300 міліграмів на добу. Дозу понад 150 мг вимагається розподілити на декілька прийомів. "Феварин" потрібно приймати не менше 6 місяців ремісії після закінчення депресії. Для профілактики виникнення рецидивів депресії препарат призначають 1 раз добу в дозі 100 мг.
"Феварин" не рекомендується призначати при депресіях у дітей та підлітків віком до 18 років, оскільки відсутні необхідні клінічні дослідження.

Як приймати "Феварин" при обсесивно-компульсивних розладах

Для лікування обсесивно-компульсивних розладів у дорослих "Феварин" призначають у кількості 50 міліграмів на добу протягом трьох-чотирьох днів . Дозу потрібно підвищувати поступово, до досягнення терапевтичного ефекту. Оптимально - 100-300 мг. Дозу до 150 мг приймають 1 раз на добу - ввечері. Дозу понад 150 мг на добу необхідно розподіляти на 2-3 пріема.Прі обсесивно-компульсивних розладах у дітей у віці старше 8 років та підлітків початкова доза повинна становити 25 міліграмів на добу за один прийом. Підтримуюче кількість "Феварину ®" становить 50-200 мг на добу. Дози вище 100 мг на добу розподіляють на 2-3 прийоми. Якщо через 10 тижнів прийому поліпшення не досягнуто, лікування "Феварином ®" потрібно переглянути. Оскільки обсесивно-компульсивні розлади є хронічними, у хворих з позитивним терапевтичним ефектом після 10 тижнів прийому "Феварину ®" підбирають мінімальну ефективну підтримуючу дозу. Її підбирають індивідуально, періодично оцінюючи необхідність лікування.
У хворих з печінковою або нирковою недостатністю лікування починають з найменшої дози при ретельному контролі лікаря.
При передозуванні препарату можуть спостерігатися блювота, нудота, діарея, запаморочення, сонливість, порушення серцевої діяльності. Як лікування передозування призначають промивання шлунка та прийом активованого вугілля. Побічні дії, що спостерігалися при прийомі препарату, часто були пов'язані з депресією, а не з терапією "Феварином ®". Під час лікування препаратом і після закінчення лікування спостерігалися випадки суїцидальних думок і поведінки.