Як вибрати монтажний пістолет (Нейлер) ?

Нейлер - це монтажний пістолет, призначений для забивання різного виду цвяхів. Нейлер використовують при ремонті і обробці приміщень, в меблевому виробництві, в деревообробній промисловості.

Види монтажних пістолетів

Пневматичний Нейлер - це найбільш поширений вид цвяхозабивних пістолетів. Пневматичні монтажні пістолети мають різне призначення і топоразмер. Їх можливості варіюються від роботи з тонкими невеликими шпильками до забиття цвяхів довжиною більше двох сантиметрів і 4-5 міліметрів в поперечнику. Для експлуатації таких Нейлер необхідний стиснене повітря, тому щоб привести їх у робочий стан, знадобиться компресор. Підібрати його буде нескладно, тому що виробники найчастіше вказують правила до ефективності компресора і обсягом ресивера.
З пневматичним Нейлер можна працювати у вологих приміщеннях, в замкнутому просторі і у вибухонебезпечному середовищі.
Мінусом пневматичних Нейлер є те, що до них необхідно підключати шланги високого тиску. Це може дещо сковувати рухи в процесі роботи. Ще одним недоліком таких будівельних пістолетів є їх залежність від електропостачання. Хоча під деякі пневматичні Нейлер випускають компресори, забезпечені акумуляторами. Газові монтажні пістолети - інструменти, в яких використовується енергія вибуху газоповітряної суміші. Для роботи газового пістолета необхідні балони з газом. Зазвичай вони продаються в одній упаковці з пістолетом. Зручністю такого інструменту є те, що він автономний, для його експлуатації не потрібні дроти і шланги, багатофункціональний (потужні моделі можуть замінити перфоратор, молоток, дриль). Газовий Нейлер володіє потужною силою удару, що дозволяє працювати не тільки з деревом, але й з металами, бетоном, кірпічом.К недоліків газового Нейлер відноситься те, що під час роботи з ним виділяються газові вихлопи. Тому приміщення після роботи з пристроєм потрібно добре провітрювати. Ще один мінус - висока вартість пострілу, так як потрібно платити за газ. Порохові монтажні пістолети працюють за принципом вогнепальної зброї. Їх застосовують для забивання дюбелів у бетон або цегла. Плюсами таких агрегатів є - автономність, компактність, можливість застосовувати цвяхи різного розміру. До недоліків порохових Нейлер належать необхідність в особливому дозволі на використання і чистку інструменту, складність в експлуатації (вибір потужності патронів, потужність натискання, визначення граничних міжосьових і крайових відстаней).
Порохової монтажний пістолет використовують для прямого монтажу.
Електричний Нейлер - це найбільш слабкий цвяхозабивач, який використовують в основному для фінішної обробки. Такий пістолет застосовують для роботи з невеликими витратними матеріалами - штифтами і шпильками. Плюсами цих агрегатів є те, що вони мають невелику вагу і розмір, вони не залишають вихлопу, зручні в іспользованіі.Електріческіе пістолети працюють від мережі або від акумулятора. Останній варіант найбільш ходової, так як забезпечує повну автономність роботи.

Враховуйте допоміжні показники при покупці Нейлер

Вибираючи монтажний пістолет, зверніть увагу на пристрій для витратних матеріалів. Барабан вміщує в себе велику кількість цвяхів, що для певних робіт є великим плюсом. Але пістолет з барабаном має більшу вагу, ніж модель з універмагом. У касетному універмазі поміщається менше расходников і використовувати його потрібно для менш продуктивних робіт. Ще один момент, який слід врахувати при покупці Нейлер - регулювання глибини забивання цвяха. Вона може регулюватися за допомогою кнопки, важеля, коліщатка або переміщенням носика. Така функція є не в кожного пістолета, але вона просто необхідна для фінальних моделей. Купуючи Нейлер, перевірте, забезпечений він захистом від випадкового запуску, повторного і холостого пострілу. Це може бути ручний запобіжник або автоматична контактна система вивільнення механізму. Газові Нейлер повинні бути забезпечені поворотним соплом вихлопу. Це дозволяє під час роботи відвести газові вихлопи від человека.Конструкція носика теж має значення, наприклад, зубчастий упор дозволяє надійно фіксувати агрегат і робити пристрілювання під кутом. Моделі зі знімним носиком зручні тим, що при зносі його можна замінити. Набагато простіше працювати з пістолетами забезпеченими контролем стану зарядів. Особливо актуальна індикація рівня заряду для моделей з акумулятором. Деякі моделі забезпечені світлодіодною індикацією кількості залишився газу.
Особливо зручними є моделі Нейлер з поворотним, висувним гаком для підвішування на ремені або лісах.
Купуючи Нейлер, зверніть увагу на якість виконання корпусу інструменту. Бажано, щоб він був забезпечений захисними вставками, противоскользящими накладками.